Zobacz temat
 Drukuj temat
[alime19] Zagubiona tożsamość
emka1996
Dodany dnia 30-10-2014 21:40
Awatar

Ugryziony

Data rejestracji: 29.02.12

Liczba ofiar: 94
Poziom: Przejazdem

Nie napiszę wiele.
Tylko tyle

że się wreszcie doczekałam!!!
Everything endseria Even the immortalseria.

velvet
Dodany dnia 04-11-2014 12:44
Awatar

Martwy

Data rejestracji: 04.05.11

Liczba ofiar: 3689
Poziom: Wampir

Emilciu!!!!!!!!!!!

Opowieść Freyi mnie rozwaliła....
ona i Leonardo??
nawet dla anielicy zostawić wielką miłość i czuwać nad nową rodziną dawnego ukochanego - ....... trzeba mieć samozaparcie i ..... podziwiam ją

wcale się nie dziwię, że chce urtatować Leo i jego syna tzn ich dusze bo są NIEWINNI
to Antonio nawalił, przeprowadzając swoja Vendettę nie na tych co trzeba
zresztą czasem myślę, że on by wszystkich pozabijał, wystarczy, żeby mieli kły

a wracając do rozdziału to nie podobała mi się "wizyta" Freyi i Cam u pana Giuseppe
takie grzebanie komuś we wspomnieniach nie wróży nic dobrego
mogą być konsekwencje, których nikt nie przewidział
oby nie

dodam jeszcze tylko, że fragment opowieści Freyi jest dla mnie przecudowny

Dawno, dawno temu, gdy czas jeszcze nie istniał, przestrzeń wypełniała jedynie czysta energia. Z tej właśnie energii powstały pierwsze duchowe byty – Anioły. Były nas tysiące, doskonałe połączenie siły, piękna i pokory, a każdy źródłem wiecznego światła. Nasze powołanie dokonywało się w służeniu Stwórcy i uwielbianiu Go. Nadal wspominam wypełniające mnie wówczas bezgraniczne szczęście i błogi spokój. Teraz pozostała mi już jedynie bolesna tęsknota, która jątrzy się niczym nieuleczalna rana na duszy. Pewnego razu święta harmonia została zakłócona. Narodził się bunt, a w raz z nim niewyobrażalne cierpnie i ból. Jeden z nas sprzeciwił się, a za nim podążyli następni. Wielki Upadek bezpowrotnie podzielił Anioły. Wieczne światło wielu zostało stłumione przez bezkresny mrok. Tak oto powstał nowy gatunek: Upadli.
Mój czas jednak jeszcze nie nadszedł. Wraz z współbraćmi pogrążyłam się w żalu za utraconą rodziną. Opłakiwaliśmy ich odejście, ich zdradę, a nasze łzy obficie pokryły Ziemię maleńkimi cząstkami anielskiej energii. Żałoba aniołów trwała siedem dni, wtedy też Stwórca postanowił powołać do życia doskonalszą istotę, która otrzyma prawo wyboru. I pojawił się człowiek ze swoją wolną wolą, która zapoczątkowała odwieczną wojnę Aniołów i Upadłych o nieśmiertelne dusze. Otrzymaliśmy nowe zadania, mieliśmy strzec ludzi, być ich duchowymi przewodnikami, pilnować, by nie zanurzali się w mroku. Patrzyłam na ten nowy, śmiertelny gatunek z ciekawością. Nie rozumiałam, dlaczego Stwórca umieścił tchnienie wiecznego życia w tak kruchej powłoce. Wtedy dotarło do mnie, że pomimo wielu irytujących wad i słabości macie coś, czego nigdy nie osiągnę, będąc Stróżem – wolność. Nie obchodziła mnie ta cała walka między dobrem a złem, Niebem a Piekłem, chciałam być wolna, doświadczać granic swojego istnienia i… bliskości. Anioły rzadko łączą się w pary, zostaliśmy stworzeni, by kochając, służyć. Nasze życie to nigdy niekończąca się misja, walka o wieczne szczęście podopiecznego, co oznacza wyrzeczenie się własnego. A ja prędzej wyrzekłabym się skrzydeł niż Leonarda. Nie łudziliśmy się, że uda nam się ukrywać w nieskończoność i w końcu nadszedł czas podjęcia decyzji. Chciałam dokonywać własnych wyborów, więc Stwórca pozwolił mi zejść na Ziemię i żyć pośród ludzi, być jednym z nich. Mogłam zabrać ze sobą Leonarda, ale ceną były najcenniejszy skarb - wspomnienia. W przeciwnym razie nasze dusze przeżywałyby katusze z tęsknoty za utraconym rajem, doprowadzając do obłędu. Z czystymi umysłami, stalibyśmy się niezapisanymi kartami, zabawką w rękach losu. Wiązało się to z ryzykiem, że zapominając o Niebie, zapomnimy też o sobie. Sprzeciwiłam się. Upadłam. Nie czułam bólu, jedynie przeszywające zimno tu, gdzie promieniowała iskra mojego istnienia. Ciemność okryła wszystko.

MEGA

kurcze teraz lubię Freyę jeszcze bardziej, chociaż miewa czasem ryzykowne i głupie pomysły
ale hisporia kryształów jest niesamowita
czekam co wyniknie z tego dalej, bo jak się domyślam, nie obejdzie się bez komplikacji........... Frown
i1252.photobucket.com/albums/hh565/perli33/katerrbl3_zps16272c7e.png
all by me

alime19
Dodany dnia 11-11-2014 13:41
Awatar

Martwy

Data rejestracji: 08.06.11

Liczba ofiar: 1649
Poziom: Człowiek

Kochani, dziękuję za Wasze komentarze. Grin Z każdym kolejnym rozdziałem nie mogę się nadziwić, że nadal są osoby, które czytają to opowiadanie Wink
Także... cieszę się, że jesteście ze mną i moimi bohaterami. Jeszcze raz wam DZIĘKUJĘ :* :* :*

A teraz...

by uczcić 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

... zapraszam do lektury kolejnego rozdziału!

LI

- Tu nic nie ma – jęknęła poirytowana Freya – Musiałaś się pomylić.
- Niemożliwe – Camilla sięgnęła po telefon i jeszcze raz sprawdziła lokalizację – Google się nie myli. Geograficzny środek Viterbo znajduje się dokładnie pod naszymi stopami – oznajmiła stanowczo.
- W sensie… w rynsztoku?
Obie dziewczyny stały pośrodku wąskiej, brukowanej uliczki, mającej wylot przy głównym placu miasteczka, poszukując czegoś, co mogłoby służyć za kryjówkę skarbu. O tej porze nie było widać żywego ducha, co akurat sprzyjało ich akcji poszukiwawczej. Ostatnie czego chciały, to wzbudzać zainteresowanie osób trzecich. Anielica pochyliła się przy kratce ściekowej, znajdującej się pół kroku przed nimi.
- Cóż… sezamie otwórz się – z zniesmaczoną miną odsunęła właz kanalizacyjny, który nie stawiał większego oporu – Która pierwsza?
- Chyba żartujesz! Zabawa w Indianę Jonesa to twój pomysł, więc najpierw ty. Poza tym z nas dwóch to ty masz super moce i jesteś nieśmiertelna.
- Niech ci będzie – zgrabnymi ruchami Freya wśliznęła się w prostokątny otwór, nurkując w ciemność.
- Daj znać, jak coś znajdziesz! – blondynka przykucnęła nad włazem, modląc się w duchu, by nie musiała iść w ślady towarzyszki.
- W porządku, mam światło, możesz zejść – zawołało echo.
- Świetnie. Nie wierzę, że to robię – Camilla niechętnie podwinęła rękawy jasnego swetra i, starając się nie dotykać wilgotnych i brudnych krawędzi, ostrożnie zaczęła schodzić po żelaznej drabince.
- Jeszcze trochę – zachęcał znajomy głos.
Dziewczyna naliczyła dwadzieścia szczebli nim jej stopy stanęły na twardym, stabilnym podłożu. Nie ociągając się, podążyła do źródła nikłego, błękitnego światła, którego kula unosiła się w niewytłumaczalny sposób tuż nad głową Upadłej.
- Przydatna sztuczka, prawda?
- Znalazłaś coś oprócz ohydnego zapachu, pajęczyn i szczurów?
- Korytarze zapewne ciągną się pod Viterbo kilometrami, ale skoro ten cały Google twierdzi, że centrum Enklawy znajduje się dokładnie tu, szukamy tutaj, poniżej wejścia – anielica uważnie rozglądała się dokoła.
- Nie możesz jakoś magicznie przywołać kryształu?
- A wyglądam na Copperfielda? – mruknęła rozdrażniona.
Camilla powstrzymała się od komentarza i zaczęła telefonem oświetlać ściany. Że też dała się wciągnąć w tę całą maskaradę. Utknęła w ciemnym, śmierdzącym kanale ściekowym, stojąc w błocie niewiadomego pochodzenia, szukając, czegoś, co nawet nie miała pojęcia jak wygląda, i co w ogóle nie było jej do szczęścia potrzebne.
- Zobacz, Camillo, tu coś jest! – rozradowana Freya zdekoncentrowała się i tworzone przez nią światło zgasło – Ups, wybacz – szybko naprawiła swój błąd i błękitna kula znów zawisła w powietrzu wbrew prawom fizyki.
Znalezisko upadłej okazało się poluzowaną cegłą, lekko wystającą ze ściany. Gdy przetarła jej zewnętrzny brzeg, ukazał się rząd wyrytych, dziwnych oznaczeń.
- To starożytne pismo czarodziejów – wyjaśniła anielica.
- Możesz je odczytać.
- Niestety, tylko czarodziej czystej krwi posiada tę umiejętność.
- Sylvia… – Camilla poczuła ucisk tęsknoty na wspomnienie ciotki.
- Będziemy musiały sobie inaczej poradzić – wysunęła obruszaną cegłę i wsunęła dłoń w ostów w ścianie – Chodź tu – mruknęła do siebie, wyciągając na pozór zardzewiałą, prostokątną kasetkę wielkości tabliczki czekolady.
- Błagam, powiedz, że to jest to i, że możemy stąd już wyjść.
- Zaraz się przekonamy – przetarła zakurzone wieczko, odsłaniając kolejne niezrozumiałe znaki i otwór mechanizmu zamykającego – Jeżeli nasz klucz pasuje…
- Klucz pana Giuseppe – poprawiła ją Camilla.
O dziwo, pomimo sporej warstwy kurzu, po paru próbach, zamek wydał z siebie oczekiwane przez dziewczyny kliknięcie.
- Nie spodziewałam się, że będzie tak… - Freya otworzyła skrzyneczkę i utkwiła wzrok w jej wnętrzu.
- Pusto.
- Nie, nie, przecież to niemożliwe! Musi coś tu być! – Upadła potrząsała szkatułką.
- Zastanówmy się, nie wygląda, żeby ktoś przed nami otwierał to pudełko.
- Nie bez klucza.
- W takim razie… nie mam pojęcia, co więcej mogłybyśmy teraz zrobić – westchnęła z rezygnacją – Czekaj, jeżeli kryształ zniknął, czy to oznacza, że Viterbo nie jest już chronione?!
- Teoretycznie tak by to działało, ale doskonale wyczuwam jego energię. Viterbo nie utraciło statusu Enklawy, kamień na sto procent znajduje się w mieście.
- W takim razie go znajdziemy.
- Wątpię, los nam nie sprzyja – anielica ze złością cisnęła zardzewiałą skrzynką w błotnisty szlam.
- Spokojnie Freyo, potraktuj naszą dzisiejszą porażkę jak kolejną zagadkę do rozwiązania – próbowała pocieszyć towarzyszkę, w nadziei, że poszukiwania na chwilę obecną zostaną zawieszone – Obiecałam, że ci pomogę i zamierzam dotrzymać słowa. Musimy ochłonąć, przeanalizować wszystko, czego się dowiedziałyśmy i połączyć elementy w logiczną całość.
- Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać – prychnęła.
- Faktycznie, jeżeli wskazówki wyrzuca się w błoto – przecisnęła się w wąskim korytarzu obok Upadłej i sięgnęła po wyrzucony pojemnik i leżącą obok niego cegłę – Wydaje mi się, że widziałam wcześniej podobne pismo, tylko nie mogę sobie przypomnieć gdzie.
- Kamień spadł mi z serca – odcięła się, czym przeważyła szalę anielskiej cierpliwości i wyprowadziła Camillę z równowagi.
- Wiesz Freyo, wyobraź sobie, że nie jesteś jedyną istotą we wszechświecie, która miała paskudny dzień. Mam za sobą spotkanie ze stukniętą wampirzycą, tak na marginesie ex Alexa, mega kłótnię z nim samym o moją ewentualną nieśmiertelną przyszłość, włamałam się do mieszkania i umysłu swojego szefa, a na deser urządziłam sobie nocne zwiedzanie śmierdzących kanałów w towarzystwie marudnej Upadłej, która nie potrafi wykrzesać z siebie ani krzty wdzięczności! Czy nie uważasz, że to odrobinę za dużo wrażeń na raz dla jednego śmiertelnika?! - dała upust skumulowanej frustracji.
- Chyba masz rację – westchnęła, lekko zmieszana – Wybacz, czasami zapominam, że jesteś tylko człowiekiem.
Odpowiedziało jej mordercze spojrzenie szmaragdowych oczu.
- A zatem… wracamy do punktu wyjścia? – anielica wskazała wąską drabinkę wiodącą na powierzchnię.
- Tak, nie zamierzam spędzić tu całej nocy. Tylko najpierw uwiecznimy, to co znalazłyśmy i posprzątamy po sobie – sfotografowała tajemnicze pismo zdobiące szkatułkę i cegłę, po czym wsunęła każdy element na właściwe mu miejsce – Miejmy nadzieję, że nasza wizyta tutaj pozostanie niezauważona.
- Myślisz, że ktoś jeszcze szuka kryształu? – Freya wydawała się totalnie zaskoczona taką perspektywą.
- Skoro go tu nie ma, to chyba jasne – z wyraźną ulgą zaczęła wspinać się po mokrych szczeblach.
- Jak moje włosy? – anielica wygładziła lśniące kosmyki.
- O wiele lepiej niż moje ubranie – skwitowała cierpko Camilla – Fuj!
- I co teraz?
- Muszę wziąć prysznic i zrobić pranie – powąchała swój jeszcze do niedawna kremowy sweterek – Bezwzględnie!
- Chodzi mi o kryształ, masz jakiś pomysł?
- Powinnaś szczerze porozmawiać z Marco – ruszyła powolnym krokiem w stronę domu.
- A co on ma z tym wspólnego?
- Sporo, w końcu jest wnukiem Leonarda.
- A ty znowu swoje – prychnęła poirytowana, doganiając towarzyszkę – Wyraźnie wyczuwam anielską energię kamienia, musi być na terenie miasteczka. Wygląda na to, że będę musiała wcielić w życie własne, sprawdzone metody. Choćbym miała sprawdzić dom po domu, cegłę po cegle, znajdę go.
- Zapewne trochę to potrwa – zauważyła dziewczyna.
- Zawsze mogę bardziej przycisnąć główne źródło informacji w postaci Strażnika Enklawy.
- Obiecałaś, że zostawisz pana Giuseppe w spokoju!
- Cóż… jestem tylko Upadłą – wzruszyła niewinnie ramionami.
- Lepiej porozmawiaj z Marco.
- Coś się tak uparła?!
- Mówiłam ci, że gdzieś widziałam to pismo czarodziejów.
- I co z tego?
- Pewnego razu szukałam informacji o Viterbo i w antykwariacie natknęłam się na stary dziennik. Był podpisany L. Travitto. Jak się później okazało, należał do dziadka Marco. Przeglądając go, znalazłam kilka wzmianek o Alexie, widocznie przyjaźnił się z Leonardo. Nie udało mi się odczytać całego tekstu, pismo częściowo wyblakło, paru stron brakowało i… niektóre fragmenty pokryto właśnie takimi dziwnymi symbolami – podsunęła Frey pod nos telefon ze zdjęciami, które zrobiła w tunelu – Z tego, co mi dziś opowiedziałaś, Leonardo zakładał enklawy z Ephriamem. Zatem istnieje prawdopodobieństwo, że nauczył się od czarodzieja sekretnego języka i, używając go, zapisał coś ważnego w dzienniku.
- Jeśli nawet Leo znał miejsce ukrycia kryształu w Viterbo i je wyjawił w swoich zapiskach, nie odczytamy ich. Potrzebujemy czystej krwi czarodzieja, który zechce z nami współpracować, a takiego ze świecą szukać.
- Zostaw to na mojej głowie.
- No tak, Alex! – klasnęła entuzjastycznie w dłonie – Jak to dobrze mieć u swojego boku wampira, który je ci z reki!
- Taaa… podpytam go, jak tylko zacznie się do mnie znów odzywać. Może nastąpi to jeszcze w tym wcieleniu.
- Kłótnia?
- Konfrontacja odmiennych zapatrywań na wspólną przyszłość.
- Kłótnia.
- Armagedon. Powiedziałam coś… boję się, że mi nie wybaczy.
- Kocha cię, a prawdziwa miłość wybacza, chociaż czasami to mocno boli. Pamiętaj o tym.
- Ty też, zwłaszcza podczas rozmowy z Marco.
- Camillo…
- Nie, Freyo – przerwała jej - Dziennik Leonarda jest teraz w rękach Marco. Mam nadzieję, że nie włamiesz się do niego i nie okradniesz jak pana Giuseppe, tylko potraktujesz poważnie. To naprawdę wspaniały przyjaciel. Po tym, co przeszedł, zasługuje na odrobinę szczerości. Zwłaszcza od ciebie.

- Jesteś pewien, że to dobry plan? – Marco zatrzasnął kratę wąskiego pomieszczenia wydzielonego w jednym z zaułków podpiwniczenia domu Alexa.
- Jeśli chodzi o magię, niczego nie jestem pewien. Jeżeli zaklęcie rzuca niedoświadczona Upadła, wszystko może pójść nie tak – wampir sprawdził wytrzymałość starej kłódki – Powinno wystarczyć. Pod warunkiem, że czar zadziała.
- Nie ufasz tej znajomej czarownicy?
- Nie ufam żadnej czarownicy.
- W takim razie… przydałby się plan awaryjny – chłopak przysiadł na jakimś zakurzonym pudle, przecierając zmęczoną twarz.
- Nie mamy na to czasu. Potrzebujemy informacji o systemie ochrony Zakonu, taka okazja raczej się nie powtórzy.
- A co jeżeli…
- Będziemy się tym martwić później – Alex wyraźnie nie był w nastroju do dyskusji.
- Twój dom, twoje zasady, stary. Ale Camilli by się to nie spodobało.
- Dlatego nie zamierzam jej nic mówić i tobie radzę to samo, w przeciwnym razie nasz mały zakładnik będzie miał towarzystwo – zagroził.
- Spokojnie, milczę jak zaklęty – wykonał gest zamykania ust i wyrzucania kluczyka.
- Dlaczego kobiety nie są tak bezkonfliktowe?
- Bo to wbrew ich naturze – Włoch uśmiechnął się szeroko – Wiesz, że będziesz miał przechlapane, jeśli Camilla odkryje, że przetrzymujesz w piwnicy zakładnika.
- Nie dowie się.
- Skąd ta pewność?
- Bo jej tu nie będzie. – ponownie obejrzał całe pomieszczenie, upewniając się, że prowizoryczne zabezpieczenia spełniają swoją funkcję - Gotowe. Pamiętaj, że oświetlenie wymaga naładowania akumulatora.
- Jak to, nie będzie jej?! – podążył za wychodzącym z podziemi przyjacielem.
- Przecież znasz Camillę, wiesz, co myśli o naszych działaniach przeciwko Zakonowi. Zatem chyba oczywiste, że należy się jej pozbyć – zawzięta mina wskazywała jednoznacznie, że dyskusja z wampirem nie wchodzi w grę.
- Cóż… jeżeli mam być szczery…
- Możesz sobie darować.
- Trzeba przyznać jej rację, przynajmniej częściowo. Jakby nie było, w końcu planujemy porwanie, które Zakon bez dwóch zdań potraktuje jak zaproszenie do otwartej wojny. Nic dziwnego, że Camilla się boi – usprawiedliwiał przyjaciółkę.
- Dlatego zamierzam oszczędzić jej i nam niepotrzebnego stresu.
- Niby jak?
- Już moja w tym głowa. Wierz mi, urok osobisty wampira potrafi zdziałać cuda – oznajmił pewny siebie nieśmiertelny.
- Biedna Cam – nie kryjąc zmęczenia, Marco opadł na wygodny fotel – A zatem podsumujmy cały plan.
- Tak, jak ustaliliśmy: ty i Freya zajmiecie się czarodziejem. Macie niecały tydzień, żeby zdobyć potrzebne informacje. Wykorzystajcie zamieszanie związane z obchodami Samhain, przy odrobinie szczęścia, nikt w Zakonie nie zauważy chwilowego zniknięcia naszego Harrego Pottera – wyliczał kolejne etapy – Natomiast ja… postaram się okiełznać swojego hiperaktywnego anioła i przy okazji zorganizować zaplecze militarne na decydujące starcie.
- To dość ogólnikowy schemat działania – zauważył sceptycznie chłopak – Mam nadzieję, że obędzie się bez zbędnej przemocy i ofiar – wątpił w powodzenie ich misji.
- Przygotowałem Freyę na każdy scenariusz, ale i tak miej na nią oko, w końcu kobiety mają wrodzoną tendencję do przesadnych reakcji – zauważył cierpko – Aha, jeszcze jedno: błagam, postarajcie się w miarę możliwości nie zdemolować mi domu! I pod żadnym pozorem nie zostawcie mi trupa w szafie!
- Trupa? - Camilla wpatrywała się w zaskoczonych Alexa i Marco, których rozmowa pochłonęła tak bardzo, że nie zauważyli powrotu dziewczyny – Czyjego trupa?
- Cześć, dobrze się składa, że wróciłaś! – Marco posłał przyjaciółce promienny uśmiech, automatycznie rozluźniając atmosferę – Właśnie tłumaczyłem Alexowi, że powinien przyjść na moją imprezę Halloweenową w oryginalnym kostiumie. Oryginalnym, czyli innym niż wampirzy. Popierasz mnie, prawda?! – chłopak zignorował morderczy wzrok gospodarza.
- Yyy… jasne – mruknęła niepewnie Camilla – Robisz imprezę z okazji Halloween?
- Zgadza się, w najbliższy piątek w klubie. Chyba nie muszę dodawać, że jesteście oboje zaproszeni, oczywiście w przebraniu. Czas odkurzyć pelerynę, stary! – klepnął Alexa w ramię, licząc, że ten zrozumie aluzję i tym samym wybrną z niewygodnego tematu – Przyjdziecie, prawda?
- Jasne! – zawołała entuzjastycznie blondynka
- Zobaczymy – rezerwa w głosie wampira momentalnie ostudziła jej entuzjazm i przypomniała o wcześniejszej kłótni.
Wyczuwając napięcie między dwójką przyjaciół, zwiastujące rychłą eksplozję, Włoch postanowił dać im odrobinę prywatności.
- Zatem… jesteśmy umówieni – cmoknął Camillę w policzek, po czym wymienił męski uścisk ręki z kumplem – Miłej nocy, gołąbeczki! – krzyknął, zamykając za sobą drzwi.
Dziewczyna odniosła wrażenie, że wraz z Marco dom opuściła cała pozytywna energia. Utkwiła wyczekujące spojrzenie w ukochanym.
- I jak tam poszukiwania? – z pozoru obojętny ton przerwał niezręczną ciszę.
- Poszukiwania?
- No wampira, który cię przemieni. Sądząc to stanie twojej garderoby, masz za sobą intensywny wieczór – dopowiedział kąśliwie.
Rzeczywiście, wizyta w kanałach pod Viterbo pozostawiła nieciekawe ślady w postaci ciemnych plam.
- Och, to… - zawahała się – Pomagałam w czymś Freyi. Widzę, że nadal jesteś zły.
- Zły? Ależ skąd! Zły to spore niedopowiedzenie! Powinienem teraz…
- Przepraszam! Naprawdę, przepraszam! Nawet nie wiesz, jak mi głupio – śmiało podeszła do chłopaka, usadawiając mu się wygodnie na kolanach – Posłuchaj, Alex… to co powiedziałam… ja tak wcale nie myślę! Nie wiem, dlaczego to zrobiłam… Ok, wiem – przyznała, czując, że się rumieni – Chciałam cię wkurzyć za Michelle.
- Nie przemieniłem jej.
- Ale… ona powiedziała…
- Camillo, dlaczego wierzysz jej zamiast mnie?
- Bo masz tyle sekretów, tajemnic, chociażby ta wielka pajęczyna na zwykle nienagannej fryzurze – przeczesała dłonią czarne kosmyki.
- Ach, to… cóż… - zmieszał się – Pomagałem w czymś Marco – mruknął wymijająco.
- O tym właśnie mówię – westchnęła – Ja tylko chciałabym być częścią ciebie, twojego życia i tego całego świata po drugiej stronie mocy – wyznała szczerze.
- Jesteś – zapewnił.
- Nieprawda, nie czuję tego – szepnęła łamiącym się głosem.
- A jako wampir byś poczuła?
- Wcale nie pragnę przemiany.
- Szybko zmieniasz zdanie – twarz Alexa rozjaśnił figlarny uśmiech – A szkoda, bo liczyłem na porządną kolację – przyciągnął dziewczynę do siebie i pocałował w miejsce na szyi, gdzie rytmicznie pulsowało przyspieszone tętno.
- Mówię poważnie. Ostatnie czego mi teraz potrzeba, to para kłów i ślinotok na widok każdego żywego stworzenia. Przecież mogłabym zaatakować na przykład Francescę albo Marco. Albo nawet ciebie!
- Bardzo, bardzo, bardzo mało prawdopodobne.
- Wcale nie, przecież nowonarodzone wampiry mają ogromną siłę.
- Siła fizyczna to zaledwie maleńka część pakietu nieśmiertelności i nie ma żadnych szans w starciu z prawie tysiącletnim doświadczeniem.
- Założymy się? – ostatni raz rzuciła ukochanemu wyzwanie.
- Sprytne – delikatnie pocałował dziewczynę w nos – Ale moja odpowiedź nadal brzmi: nie.
- Dlaczego? Podaj chociaż jeden logiczny argument.
- Podam ci nawet dwa. Po pierwsze, nie chcesz tego. A po drugie, nie wyobrażam sobie, że pewnego dnia ucichnie – położył dłoń na sercu Camilli – Wiesz, że każdy człowiek ma własny rytm tętna? Własną, niepowtarzalną melodię. Twoja muzyka rozświetla moją duszę, dlatego ono musi bić, rozumiesz?
W odpowiedzi wtuliła się w silne ramiona, marząc, by pozostać w nich na zawsze. Gdzieś w głowie zakołatała natrętna myśl, że wcześniej czy później, w ten czy inny sposób jej życie śmiertelnika dobiegnie końca.
- W porządku? – chłodna dłoń dotknęła jej policzka.
- Mhm.
- Powiedziałaś wcześniej, że chcesz być częścią mojego świata.
- Tak – popatrzyła wprost na emanujące niezwykłą mocą szare oczy partnera.
- Musisz zatem spełnić jeden warunek, który nie ma nic wspólnego z nieśmiertelnością. Zaufaj mi, Camillo.
- Ufam ci.
- Nie. Proszę cię o bezgraniczne, bezwarunkowe i niepodważalne zaufanie, bez względu na wszystko. Na to, co zrobię lub powiem, nawet jeżeli będzie się to kłócić z twoimi zasadami, światopoglądem czy oczekiwaniami. W zamian obiecuję ci… Nie, przysięgam ci, że nigdy nie wykorzystam tego zaufania, żeby cię skrzywdzić. Zdaję sobie sprawę, że wiele moich decyzji nie znajdzie u ciebie poparcia. Ale chcę, żebyś wiedziała, że w każdym wyborze, którego dokonuję, chodzi o ciebie. O nas. A więc… spróbujesz mi zaufać?
- Tak – szybko otarła rękawem swetra łzy wzruszenia.
- Miło to słyszeć – odgarnął kosmyki jasnych włosów i złożył czułe pocałunki na obu rozpromienionych policzkach – Pojechałabyś ze mną w pewne miejsce? – zapytał nieoczekiwanie.
- Dokąd?
- Niespodzianka. Wiesz, zaufanie i te sprawy – puścił oko.
- Ok, kiedy wyjeżdżamy?
- A ile czasu potrzebujesz na spakowanie? – zerknął na zegarek.
- Chwilę, wystarczy kwadrans – podekscytowana zerwała się na równe nogi – Tylko jeszcze wezmę prysznic, przebiorę się, uczeszę i… kocham cię – wspięła się na palce, by pocałować ukochanego wampira.

By tradycji stało się za dość, oczekujemy wraz z Alexem na Wasze komentarze i opinie. jezorek

Music: https://www.youtu...KcaB7baqLQ ♥ ♥ ♥
Edytowane przez alime19 dnia 11-11-2014 13:44
Zagubiona tożsamość
i1252.photobucket.com/albums/hh565/perli33/angelwing1.png
Welcome to the inner workings of my mind

velvet
Dodany dnia 12-11-2014 12:19
Awatar

Martwy

Emilio

Mój komentarz tym razem nie będzie standardowyAngry
wybaczPfft

1. Co otrzymamy mając do dyspozycji dwie zdesperowane: upadłą anielicę + dziewczynę z anielskim rodowodem? = latanie po kanałach.... FUJ

2. Czego można się spodziewać po upadłej, która nie znalazła tego, co miała w planie znaleźć?

odp. najprawdopodobniej kolejne napaści na dotychczasowe źródło informacji (czyt. pana Giuseppe)

3. Co mówi wampir, który kręci i nie chce odpowiadać na niewygodne pytania?

odp.
Proszę cię o bezgraniczne, bezwarunkowe i
niepodważalne zaufanie

4. Co robi zazdrosna anielica bliska utraty zmysłów z zazdrości o wyżej wymienionego wampira?

odp. Rzuca kawałkami o jego byłej???? odmienionej???? stukniętej!!! i nadgorliwej wampirzycy, bo chce się dowiedzieć prawdy

5. Co z tego wszystkiego wyniknie?
Czy wampir mówi prawdę co do przemiany stukniętej wampirzycy nielubianej przez ala anielicę? Czy upadła dokona kolejnej napaści na dotychczasowe źródło informacji? Czy informacje, które wyciągnie od jakiegoś tam kolejnego źródła zaprowadzą ja do kolejnego kanału??

odp. możemy się domyślać, a i tak pewnie się dowiemy z lektury następnych rozdziałów.... hehe

to był jak najbardziej subiektywny, bardziej żartem niż serio pseudo komentarz w stylu 5 kluczowych pytań do rozdziału.
I niech się jaśnie wampir Alex nie wścieka, bo wcale nie miałąm na celu go obrazić ani NIC w ten deseńFrown

p.s. możesz robić takie quizy dla czytelników ze znajomości rozdziału, czyli nic innego jakak czytać ze zrozumieniem????

Najbardziej niepoważnie jak umiem czekam na następną odsłonę, tzn rozdział xD
Edytowane przez velvet dnia 12-11-2014 12:23
all by me

alime19
Dodany dnia 14-11-2014 22:03
Awatar

Martwy

" Proście, a będzie wam dane;
szukajcie, a znajdziecie;
kołaczcie, a otworzą wam."

Pytajcie, a odpowiedzą wam ... Wink

5. Co z tego wszystkiego wyniknie?
Czy wampir mówi prawdę co do przemiany stukniętej wampirzycy nielubianej przez ala anielicę? Czy upadła dokona kolejnej napaści na dotychczasowe źródło informacji? Czy informacje, które wyciągnie od jakiegoś tam kolejnego źródła zaprowadzą ja do kolejnego kanału??

Co wyniknie?
Oczywiście wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji i przygód, zwycięstw i porażek, radości i smutków, spotkań i rozstań, narodzin i śmierci ... itd. Wink

Czy wampir mówi prawdę?
Kodeks rycerza obejmuje prawdomówność.xD

Czy Freya napadnie na pana Giuseppe?
Nie. Ona nie. xD

Czy informacje, które wyciągnie od jakiegoś tam kolejnego źródła zaprowadzą ja do kolejnego kanału??

Ponownie: nie.

p.s. możesz robić takie quizy dla czytelników ze znajomości rozdziału, czyli nic innego jakak czytać ze zrozumieniem????

Ha, ha, ha - świetny żart Grin
Edytowane przez alime19 dnia 14-11-2014 22:04
Zagubiona tożsamość

alime19
Dodany dnia 01-01-2015 19:42
Awatar

Martwy

HAPPY NEW YEAR!

Kochani, przed nami kolejny rok niczym niezapisana karta w księdze losu zachęca do podejmowania wyzwań i zapełnienia jej jak największą liczbą niezapomnianych wrażeń. Na ten Nowy Rok życzę Wam wiary, że marzenia mogą się spełniać i odwagi, by je realizować. Pragnę również gorąco Wam podziękować za to... że po prostu jesteście. Bez Was pisanie tego opowiadania nie miałoby sensu. Dziękuję za każdy komentarz, opinię, każdy zastrzyk weny Wink A sobie życzę wytrwałości w pisaniu, oby właśnie w tym roku udało się zakończyć "Zagubioną tożsamość" Wink

Na dobry początek tego 2015 roku wrzucam nowy rozdział Wink Z góry uprzedzam, że jest ... Alex Grin

Miłej lektury smile

LII

Nowy dzień powitał Włochy słoneczną pogodą i czystym, błękitnym niebem. Camilla obudzona pierwszymi promieniami przetarła zaspane oczy i przeciągnęła się na fotelu pasażera. Siedzący za kierownicą Alex, uśmiechnął się tajemniczo, nie odrywając wzroku od drogi. Wyruszyli niemal natychmiast po tym, jak chłopak zaproponował wyjazd. Oczywiście, jak na rasowego wampira przystało, nie wyjawił celu podróży. Pytany o to, mruczał jedynie coś o niespodziance i kwestii zaufania, więc Camilli nie pozostawało nic innego, jak kolejny raz uzbroić się w anielską cierpliwość. Do tej pory cały czas kierowali się na północ autostradą A13, dopiero kilka kilometrów przed Padwą zjechali z trasy z prawo. Chłopak był wyraźnie zadowolony z zaciekawienia swojej towarzyszki, która na daremnie próbowała odgadnąć, dokąd jadą. Gdy zatrzymali się na przydrożnej stacji paliw, dziewczyna wyczuła w powietrzu delikatną woń morskiej bryzy.
- Zmęczona? – z troską podał Camilli kubek świeżo zaparzonej kawy – Już niedaleko.
- Jedziemy nad morze, prawda? Czuję jego zapach – oznajmiła podekscytowana.
- Masz dobry nos jak na człowieka. Rzeczywiście, jesteśmy blisko wybrzeża – w końcu Alex potwierdził jej przypuszczenia – Za niecałą godzinę będziemy na miejscu.
- Czyli gdzie?
- Tam, gdzie, cytując Byrona, budowle wynurzają się z fal jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki * – rzucił enigmatycznie, płynnie włączając się do ruchu.
- Byron? Masz na myśli tego Lorda Byrona?
- Innego nie znałem.
- Znaliście się? Osobiście?
- Cóż, w XIX wieku nikt nie słyszał o Internecie, więc znajomości zawierało się tradycyjnie.
- Czy on też był… no wiesz… taki jak ty?
- Przystojny, czarujący, inteligentny, szarmancki i uwodzicielski? Owszem.
- Pytałam, czy był wampirem.
- Chciałbym zaprzeczyć lub potwierdzić, ale rozumiesz… żelazne zasady Rady, by tajemnice nocnych istot nie wychodziły na światło dzienne
- On żyje?!
- Camillo, błagam, pomyśl logicznie. Czy ktoś z takim talentem i osobowością jak Byron mógłby żyć w ukryciu?
- Mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe.
- Zatem właśnie udzieliłaś sobie odpowiedzi – tradycyjnie zakończył niewygodny temat w „alexowym” stylu.
- Wampiry – mruknęła dziewczyna pod nosem i już zamierzała powiedzieć, co myśli o tej całej Radzie Świata Nocy, gdy jej wzrok padł na tabliczkę z nazwą miasta, którego granice właśnie przekroczyli.
- Wenecja! – zawołała entuzjastycznie – Poważnie, Wenecja?
- W końcu każdy wampir ma w duszy iskierkę romantyzmu, ale wiesz… niech to zostanie między nami – porozumiewawczo puścił oczko.
- No tak, żelazne zasady Rady – zacytowała ukochanego.
- Dokładnie.

W momencie, kiedy zostawili samochód na jednym ze strzeżonych parkingów na obrzeżach miasta i wypożyczyli gondolę, Camilla wreszcie uwierzyła, że to nie sen. Następne godziny spędzone na zwiedzaniu Wenecji z Alexem w roli osobistego przewodnika były wprost magicznym przeżyciem. Wampir zasypywał dziewczynę przeróżnymi opowieściami i anegdotami, fundując jej prawdziwą podróż w czasie i przestrzeni. Mimo pokonanych kilometrów, zmęczenie zeszło na dalszy plan. Zwiedzili okolice placu św. Marka, a pogoda dopisała na tyle, że ze szczytu Kampanili mogli podziwiać nie tylko panoramę miasta i laguny, lecz również rysujące się w oddali ośnieżone Alpy. Po zasłużonym krótkim odpoczynku w kawiarni Florian ponownie przenieśli się na gondolę, ponieważ Camilla koniecznie chciała przepłynąć pod osławionym Mostem Westchnień. Chociaż historia Il Ponte dei Sospiri, którą Alex nie omieszkał przytoczyć ze wszystkimi realistycznymi szczegółami, miała niewiele wspólnego z romantyczną legendą, wampir i tak zarobił obowiązkowy pocałunek, w miejscu, które ponoć zapewniało parom wieczną miłość.
Opłynąwszy ważniejsze turystyczne trasy, wczesnym popołudniem dotarli do hotelu Luna Baglioni. Jak się okazało Alex miał akurat odbyć jakieś super ważne biznesowe spotkanie, ale obiecał Camilli, że to nie koniec wrażeń zapierających dech w piersiach. Ponieważ umówili się dopiero na kolację, dziewczyna postanowiła wykorzystać wolny czas na kupno pamiątek dla przyjaciół. Na szczęście hotel, w którym się zatrzymali, znajdował się tuż przy placu św. Marka, nie obawiała się więc, że zabłądzi w labiryncie bliźniaczych uliczek.
Chociaż pakowała się w ekspresowym tempie, szósty zmysł słusznie podpowiedział jej, by do sportowej torby wrzucić jedną z sukienek – tak na wszelki wypadek. Powiesiła wyprasowaną przed chwilą kreację, po czym zabrała się za pakowanie zakupionych upominków. Gdy już wszystko ułożyła i zabezpieczyła przed ewentualnymi uszkodzeniami w podróży, zerknęła na zegarek. Alex zarezerwował stolik w hotelowej restauracji na dwudziestą, a dopiero dochodziła osiemnasta. Zamierzała właśnie zadzwonić do Marco i zapytać o przygotowania do imprezy z okazji Halloween, kiedy przypomniała sobie o fiolce z tajemniczym płynem spoczywającej gdzieś na dnie kosmetyczki. Idealna okazja, by wypróbować magiczny eliksir. Usiadła wygodnie na puszystym dywanie, potrząsnęła delikatnie ozdobną buteleczką i otworzyła korek. Ostrożnie naniosła przezroczystą kropelkę na opuszek palca. Płyn nie miał żadnego zapachu, jedynie zdawał się lekko mienić w świetle zachodzącego słońca. Camilli pozostało mieć nadzieję, że Freya nie poczęstowała ją jakąś trucizną. Upadła ostrzegała, żeby nie przedawkować eliksiru. Dziewczyna westchnęła i, nie wiedząc dokładnie jak zaaplikować sobie cudowną esencję, ostatecznie po prostu zlizała iskrzącą się kroplę z palca. Ku swojemu zaskoczeniu, poczuła śladowy posmak wanilii, migdałów i… cynamonu. Subtelna słodycz z nutą orientu. W oczekiwaniu na spektakularny efekt przywrócenia pamięci poprzednich wcieleń rozluźniła się, przymknęła powieki i wyrównała oddech. Wsłuchała się w miarowe uderzenia serca, które rozchodziły się echem w jej ciele, niemal przekraczając barierę skóry. Całe wnętrze dziewczyny wypełniło przyjemne ciepło, a umysł wychwytywał coś na kształt niezrozumiałych szeptów. Chciała otworzyć oczy, lecz nim uniosła powieki, ukazała jej się feeria barw tak nasyconych, że aż niemożliwe, by istniały w realnym świecie. Straciła poczucie miejsca i czasu. Zdawało jej się, że unosi się w przestrzeni i może poszybować, dokąd tylko zechce. Pragnęła poznać historię swojego istnienia od początku. Gdy tylko o tym pomyślała, oblało ją światło tak jasne i ciepłe, lecz mimo intensywności nie oślepiające. Było wszędzie. Naokoło Camilli i w niej, wypełniając ją spokojem, szczęściem i miłością. Oddałaby wszystko, żeby dzielić tę chwilę z Alexem.

Lokal INSONNIA mieścił się w zaułku jednej z uliczek odchodzących z placu św. Marka. Popalone żarówki w szyldzie wyłączyły połowę liter z nazwy, co z pewnością nie zachęcało przechodniów do wejścia. Zresztą, nie był to klub dla każdego. Kute z żelaza pokaźne drzwi zabezpieczone zostały potężnym zaklęciem, które wpuszczało do środka jedynie istoty nadprzyrodzone. Alex swobodnie pokonał kilkanaście stopni prowadzących do podpiwniczenia przerobionego na stylowo urządzoną knajpkę.
- Oto i nasz Alex Wielki! Nareszcie, już wszyscy czekają – wysoki, szczupły blondyn wstał od baru i ruszył w stronę wampira.
- Nate! Szmat czasu! – serdecznie uściskał przyjaciela.
- Zaledwie chwila w wieczności. Dobrze cię widzieć, chociaż wolałbym inne okoliczności.
- Sporo się tu zmieniło – brunet rozejrzał się po pomieszczeniu – Ostatnim razem drinki serwowano tam.
- W latach sześćdziesiątych. Pamiętasz, jak Sylvia krytykowała wzór obić na narożnikach? Ponoć były babcine, a sprowadziłem je prosto z Węgier.
- Faktycznie, były nieco… staroświeckie.
- Raczej oldschoolowe – roześmiali się – A tak przy okazji, słyszałem o Sylvii, że … odeszła. Przykro mi.
- Dzięki.
- Jeśli czegoś potrzebujesz… czegokolwiek – podsunął Alexowi szklankę whiskey.
Wampir wychylił trunek jednym haustem.
- Tak się składa, że aktualnie najbardziej potrzebuję twoich znajomości.
- Zatem chodźmy - wskazał najbardziej oddaloną część sali.
Przy złączonych dwóch stołach w zacienionym, odgrodzonym ażurowym parawanem kącie zasiadały same wampiry.
- Alex, oto przedstawiciele najbardziej wpływowych europejskich klanów. Fabrizio z Włoch – wskazał pierwszego mężczyznę o najciemniejszym odcieniu bladej karnacji – Victor z Rosji, Wladimir z Rumunii, Klaus z Niemiec i oczywiście Madame Clairmont z Francji. I na deser moja skromna osoba, która reprezentuje Zjednoczone Królestwo – z promiennym uśmiechem zakończył prezentację – Panie i panowie, oddaję głos Alexandrowi.
- Poprosiłem o to spotkanie, ponieważ chcę was ostrzec – od razu przeszedł do sedna - Każdy z obecnych tu w jakiś sposób ucierpiał w wyniku działań Zakonu Odkupienia. Każdy z nas tracił coś… lub kogoś. Najwyższy czas powiedzieć dość. Jesteśmy nieśmiertelni, potężni i dumni. Nie możemy pozwolić, by ktokolwiek… nie… nie możemy pozwolić, by człowiek trzymał w garści naszą przyszłość. Wieki temu stanowiliśmy potęgę. Ludzie drżeli na samo wspomnienie istot nocy, a teraz? Ukrywamy się, walczymy o przetrwanie. Chcę cieszyć się moją nieśmiertelnością i nie pozwolę, by jeden człowiek decydował o moim losie. Zamierzam wypowiedzieć Zakonowi Odkupienia otwartą wojnę. Nie proszę was o pomoc, nie proszę, byście narażali siebie i swoich braci dla mnie. Proszę, żebyście w duchu rozważyli, jak zachowalibyście się na moim miejscu. Liczę, że gdyby zaistniała taka potrzeba…
- Będziemy walczyć! – Wladimir uderzył pięścią w stół – Wampiry z Rumunii są wojownikami.
- Jeżeli Zakon wyśle swoich wojowników do Niemiec, staniemy w obronie naszego terytorium.
- Śmiałe hasła, tylko co na to Rada? – Fabrizio odważył się zadać kluczowe pytanie.
- Nie jest żadną tajemnicą, że Lothar nie przejmuje się niczym, co bezpośrednio nie tyczy się jego panowania w Świecie Nocy. Nie zamierzam prosić go o pozwolenie, ani tym bardziej o pomoc – uniósł się Alex.
- Spokojnie, mój drogi Alexandrze – stonowany głos Madame Clairmont ugasił nieco emocje – Wiemy, że masz uraz do Rady po tragedii, która spotkała Gratusa.
- Mój ojciec nie ma z tym nic wspólnego – odciął się brunet – A tak na marginesie, moja droga Madame, ród Clairmontów jest na tyle liczny i potężny, że już dawno powinien objąć przywództwo we Francji. Może wreszcie nadszedł odpowiedni czas?
- Obawiam się, że dopóki Michelle jest w Radzie…
- Rada nie lubi działań za placami. Prędzej wydadzą wyrok na swoich za zdradę, niż włączą się do walki z Zakonem - Fabrizio nie ustępował.
- Przypominam wszystkim, że ojciec Antonio jest zwykłym człowiekiem. Jedynie zaklęcie powstrzymuje jego proces starzenia. Nie ma żadnych super mocy. Można go zabić jak każdego innego śmiertelnika i… tę kwestię biorę na siebie – Alex uparcie obstawał przy swoim.
- Victorze, jakie jest twoje stanowisko? – Nate próbował zapanować na wymykającą się spod kontroli dyskusją.
- Obecnie mamy dość wewnętrznych konfliktów i wolałbym nie opowiadać się po żadnej ze stron. Jeżeli walki przeniosą się na nasze terytorium, oczywiście będziemy zmuszeni do interwencji. Do tego czasu pozostaniemy neutralni.
- Rozumiem, dziękuję. Cóż… moja decyzja również nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Alexa od wieków uważam za rodzinę. Wiele mu zawdzięczam, gdyby nie on i Gratus, nie byłoby mnie tu dziś. Bez wahania złożyłbym swoją wieczność w jego rękach, dlatego w starciu z Antonio stanę u twojego boku, bracie – obwieścił uroczystym tonem
- Walka ramię w ramię z takim przyjacielem jest prawdziwym zaszczytem, Nathanielu.
- A zatem wiemy już na czym stoimy – blondyn krótko podsumował wampirzą naradę.
- Un momento! Kiedy chcesz zaatakować Zakon? – Włoch utkwił wyczekujące spojrzenie w Alexie – Takie przedsięwzięcie wymaga opracowania szczegółowego planu
- Zgadza się, Fabrizio. Mam już plan, który właśnie jest realizowany – zerknął wymownie na zegarek.
- Jak to?!
- Według moich założeń równo za miesiąc Zakon Odkupienia przeprowadzi wybory nowego przywódcy.
Deklaracja Alexa wywołała konsternację wśród zebranych. Najwyraźniej nieśmiertelni przywykli już do odmierzania czasu w wiekach bądź dekadach, a nie tygodniach.
- To czyste szaleństwo! Nawet jeśli nie zginiecie z ręki Antonio, zabije was Rada za wszczynanie buntu.
- Nie sądziłem, że włoski klan okaże się klanem tchórzy.
- Spokojnie, Alex, nie potrzebujemy nowych wrogów – Nathaniel upomniał przyjaciela.
- Scandalo! Nie pozwolę znieważać moich braci, tak samo jak nie pozwolę na dziecinne przepychanki z Zakonem na moim terenie – wzburzony Włoch wstał od stołu, dorzucając wiązankę dosadnych przekleństw – Nie będzie żadnej rewolty na mojej ziemi, nie pozwalam! Wyraziłem się jasno?!
- Tak – Alex ze stoickim spokojem podszedł do Fabrizia i w ułamku sekundy zanurzył swoją dłoń w klatce piersiowej temperamentnego wampira. Pozbawione serca ciało bezwładnie gruchnęło na podłogę.
- Uprzedzałem, że nie będę prosił o pozwolenie – skwitował chłodno morderca – Nikogo.
- Mon Dieu, mój kostium! – zdegustowana Madame Clairmont przerwała pełną napięcia chwilę. Wszyscy spojrzeli na szkarłatne krople kalające idealną biel eleganckiego żakietu kobiety.
- Zapłacimy za czyszczenie – zaproponował Nate – A tymczasem… wezwę ekipę sprzątającą – zniknął na moment na zapleczu.
- Alexandrze, zatem pozostajemy przy dotychczasowych uzgodnieniach – Victor skinął głową na pożegnanie.
- Rumunia czeka na konkretne zadania – Wladimir uścisnął zakrwawioną dłoń Alexa bez cienia obrzydzenia.
- Rozsądne posunięcie. Ta włoska paplanina zaczynała mnie irytować – tragedia Fabrizia widocznie nie zrobiła na Klausie najmniejszego wrażenia – Ratujesz honor wampirów, masz więc i moje całkowite poparcie – podążył dystyngowanym krokiem do wyjścia.
- Wolałabym opuszczać to miejsce bez śladów krwi.
- Madame… – Alex próbował odgadnąć intencje wampirzycy, lecz ta ubiegła go, obdarzając pocałunkami w oba policzki – Nie masz pojęcia, jak bardzo przypominasz mi Gratusa. Mój klan wyczekuje twoich dyspozycji.
- Merci, Madame Clairmont – ukłonił się z szacunkiem.
Kiedy zaproszeni przedstawiciele wampirzych rodów opuścili Insonnię, a dyskretni pracownicy zajęli się zwłokami, Nate w końcu dał upust kipiącym emocjom.
- Do diabła, Alex, kompletnie ci odbiło! Mordujesz głowę włoskiego klanu przy tylu świadkach i to w moim lokalu! Co się z tobą dzieje!
- Zdradziłby nasze plany Radzie przy pierwszej lepszej okazji. Nie mogłem do tego dopuścić.
- Pięknie! – prychnął zdenerwowany blondyn – Jak zawsze wszystko załatwiasz siłą.
- Cel uświęca środki. Któraś ze stron musi ponieść ofiary, daję słowo, że następnym razem będzie to Zakon – sięgnął po serwetkę, by zetrzeć zasychającą na rękach krew.
- I co teraz?
- Zyskaliśmy poparcie najbardziej wpływowych wampirów w Europie. Pora na watahy.
- Chyba powinienem lojalnie ostrzec Kaspara.
- Spotkam się z nim jutro w Riquewihr.
- Jutro powiadasz… mhm… - odgarnął spadające na czoło jasne kosmyki – Czyli przed nami cała noc na polowanie jak za dawnych czasów! Znam pewne świetne miejsce, w którym…
- Posłuchaj, Nate… nie przyjechałem do Wenecji sam.
- Och! – błękitne oczy z ledwo dostrzegalnymi fioletowymi refleksami rozpromieniły się – Żaden problem, może pójść z nami. Z przyjemnością ją poznam. Chyba, że nie lubisz patrzeć, jak się pożywia.
- Camilla jest człowiekiem.
- Och – Nathaniel nie krył zaskoczenia – Człowiekiem, powiadasz. To trochę komplikuje nasze plany.
Ostrzegawcze spojrzenie szarych oczu przeszyło wampira na wskroś.
- Nie miałem niczego złego na myśli. Ale nadal uważam, że powinieneś się pożywić i uspokoić emocje, żebym miał jeszcze okazję poznać twojego człowieka żywego.
- Wszystko w swoim czasie.

Camilla siedziała przy zarezerwowanym stoliku i z niepokojem zerkała na wyświetlacz telefonu. Do tej pory nie zdarzało się, żeby Alex spóźniał się bez uprzedzenia. Nie mogła pozbyć się przeczucia, że wydarzyło się coś złego. Eksperyment z eliksirem Freyi nie przyniósł spektakularnego efektu, dziewczyna nie odzyskała pamięci z żadnego z poprzednich wcieleń, chociaż samo doświadczenie świetlistej energii było niesamowitym przeżyciem, niczym kąpiel w oczyszczającym źródle.
Już miała zadzwonić do ukochanego i upewnić się, że wszystko w porządku, kiedy poczuła w piersi dziwny, zimny uścisk. Zupełnie jakby połknęła kawałek lodu. Czyżby była to uboczna reakcja zażycia magicznej substancji wątpliwego pochodzenia? W następnej chwili intuicja Camilli kazała jej natychmiast wyjść przed budynek hotelu. Ponieważ główne drzwi prowadziły na przystań dla gondoli, skierowała się do bocznych, którymi wnoszono zamówienie. Gdy tylko je uchyliła, usłyszała, że ktoś wzywa pomocy. Tuż przy wylocie uliczki na plac św. Marka, wbrew zakazowi poruszania się pojazdów, zaparkowała dostawcza furgonetka. Kilka kroków przed samochodem, szarpało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich, młody chłopak z wyraźnym amerykańskim akcentem, starał się odepchnąć napastnika i to on ostatkiem sił wzywał pomocy.
Dziewczyna nie czekając na dalszy rozwój wypadków, połączyła się z numerem alarmowym. Zaczęła dyspozytorowi relacjonować całe zdarzenie, gdy napadnięty Amerykanin dostrzegł ją i w tym samym momencie oberwał silny cios w brzuch.
- Hej, zostaw go! Policja już tu jedzie! – krzyknęła i niewiele myśląc, podbiegła do walczących mężczyzn.
- Pomóż mi! – wycharczał poszkodowany, próbując za wszelką cenę chwycić się Camilli. Z samochodu wysiadł jednak kolejny napastnik i bez problemu wciągnęli pobitego chłopaka do wnętrza furgonetki, odpychając dziewczynę tak mocno, że gdyby nie pojawienie się w ostatniej chwili silnych wampirzych ramion, jej próba akcji ratunkowej z pewnością miałaby finał na oddziale intensywnej terapii.
- Alex?
- Boże, Camillo, nic ci nie jest? Co tu się stało?
- Nie wiem – bezradnie próbowała poukładać sobie całe zajście. Ciągle miała przed oczami przerażoną twarz porwanego. Nawet nie zauważyła, że płacze.
Wokół zaczęli zbierać się ludzie, a syreny policyjnych wozów stawały się coraz donośniejsze.
Pół godziny później, po złożeniu wyczerpujących zeznań, dziewczyna zatrzasnęła drzwi hotelowego pokoju i wtuliła się w ukochanego.
- Nadal nic z tego nie rozumiem. Kim był ten chłopak i dlaczego go porwano?
- Słyszałaś, co powiedział detektyw. Prawdopodobnie zadarł z lokalną mafią, a to nie przelewki.
- Wątpię, mafia nie bawi się w porywanie turystów. Prędzej od razu by go zastrzelili.
- Na miłość boską, Camillo… o mało nie zginęłaś. I to z mojej winy.
- Przecież ciebie tam nie było.
- Właśnie. Obiecałem, że będę cię chronił, ale nie ułatwiasz mi zadania – spojrzał z wyrzutem w szmaragdowe, zapłakane oczy – Co ci w ogóle przyszło do głowy, żeby mieszać się w bójkę obcych mężczyzn?!
- Nie wiem… po prostu poczułam, że muszę pomóc temu chłopakowi. Trudno to wyjaśnić – westchnęła, wzruszając ramionami – On miał w sobie coś… nie wiem. Jego aura wezwała mnie.
- Widzisz aury? – wampir dobrze wiedział, że dostrzeganie aury przez anioły oraz inne nadprzyrodzone istoty było zupełnie normalne, nawet sam kiedyś uczył ją tego, ale Camilla jako człowiek nie powinna robić tego tak automatycznie.
- Nie zupełnie, raczej je wyczuwam, a przynajmniej wyczuwałam tę. Poczułam, że ktoś mnie potrzebuje. Co byś zrobił na moim miejscu?
- Chyba nie powinniśmy porównywać swoich sił. Na pewno nic ci nie jest?
- Nie.
- Krwawisz – odgarnął kosmyki włosów z szyi dziewczyny.
- O nie! – dotknęła skaleczenia – Mój naszyjnik! Zabrał mój naszyjnik!
- Porywacz?
- Nie, ten chłopak! Chwycił mnie za ramię, a potem tamci go odciągnęli, to musiało stać się wtedy!
- Właśnie dlatego nie warto narażać się dla obcych.
- Nie bądź złośliwy, przecież nie ukradł go celowo.
- Raczej marne szanse, że go odzyskasz.
- Trudno, to tylko naszyjnik – głupio było jej przyznać, że wisiorek ze skrzydłami miał dla niej ogromne znaczenie, a teraz bez niego czuła się dosłownie ograbiona z resztek swojej anielskości – Chyba powinnam zdezynfekować ranę, mimo że to tylko powierzchowne otarcie – zamierzała pójść po apteczkę, ale wampir uwięził ją w szczelnym uścisku.
- Pozwól mi się tym zająć – szepnął kusząco hipnotycznym głosem.
Uśmiechnęła się nieśmiało i przechyliła lekko głowę, odsłaniając skaleczenie na szyi. Cała jej miłość zawarła się w tym drobnym geście oddania. Ufała wampirowi bezgranicznie, że potrafi ujarzmić swą mroczną naturę. I składając w ofierze najcenniejszy dar, wierzyła, że ukochany nigdy nie nadużyje tego zaufania i nie złamie danego słowa. Przymknęła powieki, gdy chłodne usta dotknęły rozpalonej skóry. Przyjemnie mrowienie rozeszło się po ciele, a puls momentalnie przyspieszył. Na sekundę sparaliżował ją przeszywający ból w miejscu pocałunku, jednak minął tak szybko jak się pojawił. Chciała coś powiedzieć, ale głos ugrzązł jej w gardle. Uniosła powieki i ściany pokoju zawirowały, kolory zlały się w jedną nieokreśloną plamę. Zupełnie jak po zażyciu eliksiru Freyi, z tą drobną różnicą, że teraz nie była sama. Wyraźnie wyczuwała w swojej świadomości obecność Alexa. Był w każdej komórce jej ciała, w każdym uderzeniu serca, każdym oddechu. Świat zewnętrzny przestał istnieć, granice czasu i przestrzeniu ulotniły się niczym kamfora. Ludzkie ciało eksplodowało na miliardy cząsteczek, a każda z nich emanowała niezwykłą jasnością, tętniła potężną, nieziemską energią. Rozmazane kolory zaczęły powoli nabierać ostrości, odsłaniając obraz anioła. Ale nim Camilla zdołała sięgnąć tej postaci, obraz zatarł się, ukazując po chwili ciemnowłosego bladego mężczyznę. Wampira. Cała świetlista energia została wessana przez przytłaczającą, ciemną, brudną aurę i dziewczyna doznała przerażającego uczucia wydzierania z kogoś życia. Ociekające krwią serce zabiło po raz ostatni, a z anielskiej duszy wyrwał się krzyk bólu.
- Camillo, obudź się! – wampir potrząsnął bezwładnym ciałem – Camillo!
- Ty... – w końcu wyrwała się w koszmarnej wizji.
- Już dobrze, to tylko sen – wyszeptał kojąco.
- Nie. Ty… ty mnie ugryzłeś.
- Wszystko w porządku, oddychaj. Spójrz na mnie i oddychaj.
Spojrzała. Najpierw prosto w zatroskaną parę nienaturalnie szarych, wręcz srebrnych oczu, a potem na usta naznaczone szkarłatem.
- Lepiej?
- Muszę do łazienki – zerwała się na równe nogi i w ostatniej chwili zdążyła pochylić się nad muszlą, zwracając pozostałości posiłków i całą negatywną energię, która przemocą wdarła się do jej duszy.
Gdy torsje ustały, ostatkiem sił podeszła do umywalki, by doprowadzić się do względnego porządku, przynajmniej zewnętrznie. Wyszczotkowała żeby, umyła twarz zimna wodą i skupiła się na swoim lustrzanym odbiciu. Namoczyła ręcznik i przyłożyła go do rany na szyi. Nie krwawiła, ale ślady po kłach miały brzydką fioletowo-czerwoną obwódkę.
- W porządku? – rozległo się ciche pukanie do drzwi.
- Tak, ale nie wchodź. Chcę zostać sama – wyszeptała, wiedząc, że Alex i tak doskonale ją słyszy. Co on jej zrobił? Ugryzienie może i nie zagrażało życiu, ale czuła się okropnie. Jak wrak człowieka. Oparła policzek o chłodne kafelki, pozwalając ciału osunąć się na posadzkę.

Poranek swobodnie zaglądał w okna weneckiego hotelu Luna Baglioni, zachęcając gości do wczesnej pobudki i opuszczenia murów budynku. Camilla przewróciła się na drugi bok, uciekając od światła słonecznego. Wyssana z energii, nie miała najmniejszej ochoty robić niczego, poza spaniem. Jednak odgłos miarowych kroków, działał na nią bardziej irytująco niż najgłośniejszy budzik. Niechętnie podniosła się do pozycji siedzącej, uświadamiając sobie, że ubrana jest tylko w bieliznę. Automatycznie podciągnęła kołdrę, zasłaniając się po ramiona. Zaspana przeczesała palcami splątane włosy, powoli zbierając wydarzenia minionego wieczoru w logiczną całość.
- Dzień dobry, jak się czujesz? – Alex przysiadł na krawędzi łóżka z tacą pełną apetycznych przysmaków – Przyniosłem śniadanie. Na pewno umierasz z głodu.
- Dzięki, nie trzeba było – na widok świeżych owoców żołądek dziewczyny przypomniał głośno o swoim istnieniu.
- Powinnaś coś zjeść.
- Bez obaw, po jednym ugryzieniu nie nabawię się anemii – skwitowała gorzko, odsuwając od siebie poduszkę, na której widniała zaschnięta plama krwi.
- Camillo, posłuchaj…
- Nie, ty posłuchaj – zacisnęła pieści na pościeli - Nie chcę, żebyś znowu to zrobił.
- Masz na myśli…
- Dobrze wiesz, co mam na myśli. Nie chcę być gryziona, nie chcę jeść ani nie chcę tu być! – wyrzuciła jednym tchem.
- Świetnie, bo zaraz wyjeżdżamy – ciepło i troska zniknęły z oblicza wampira.
- Wracamy do domu?
- Nie.
- Znowu sekrety?
- Znowu brak zaufania? – chłód Alexa w jakiś sposób krępował dziewczynę i sprawiał fizyczny ból, poczuła nieprzyjemne ciarki na skórze – Masz pół godziny, zaczekam na ciebie recepcji – oznajmił tonem wypranym z emocji, zostawiając Camillę w pustej sypialni.

*) Wędrówki Childe Harolda, Lord Byron, 1812

Muzycznie: https://www.youtu...qlbNgQQgtY
Edytowane przez alime19 dnia 01-01-2015 19:49
Zagubiona tożsamość

kitty222
Dodany dnia 04-01-2015 22:56
Awatar

Pozbawiony krwi

Data rejestracji: 05.08.11

Liczba ofiar: 1808

OMG! Emilko, to jest wspaniałe. A te zagadki sprawiają, że chcę więcej i więcej, no i jeszcze oczywiście więcej Alexa, ach, podoba mi się jak jest taki brutalny smile
Życzę weny smile
P.S. u mnie też nowiutki rozdział smile
static.tumblr.com/5vlre2p/Bfilz7kn5/delena3x08.gif

"Zew Przeznaczenia" Zapraszam...

"Miłość w Mroku" Zapraszam...

kitty222.flog.pl
velvet
Dodany dnia 07-01-2015 16:38
Awatar

Martwy

Emilio

Antonio stał się nieobecnym bohaterem rozdziału
zastanawia mnie tylko "głupota"Alexa .... przecież ona ma multum ochrony a sam nie lata z mieczem między wampirami, więc jak Alex WIELKI chce go dorwać i zabić????

poza tym niech pomyśli tak - Antonio nie poluje na niego jakoś nadgorączkowo
gdyby zginał to jego następca na celownik wzią łby właśnie Alexa!!!!!!!!!!!!!!!!
i co wtedy??

dobrze że chociaz poznalismy Nata
przyjaciel to jest teraz to co potrzebuje Alex najbardziej
może N zdoła mu wyperswadować szalone polowanie na Antonia

widzę że Sylvia byłą szeroko lubiana wśród nadnaturalnej społeczności
tym bardzi j jej brakuje
phhhhhhhhhhhhhhhhhhh

ciekawa jestem o co chodziło z tym chłopakiem wciąganym do furgonetki
ta sprawa jakoś mi śmierdzi.............Cool

C gryzziona przez Alexa nawet we śnie?????????????????????
to zdecydowanie mnie bawisad
a może nie?>?
vhyhba by jej krzywdy nie zrobił co??
ale tak dziabnąć jak nie chce się zamknąć to dla samoobronyAngry

ok już zmykam i nic nie mówię
czekam na next

all by me

LENA27
Dodany dnia 14-05-2017 02:31
Człowiek

Data rejestracji: 14.05.17

Liczba ofiar: 2

Droga Emilio od kilku lat jestem twoja wielbicielką.Twoje opowiadanie jest świetne oraz historia Alexa i Cam wprost pochłania.Pozdrawiam i oczywiście czekam na ciąg dalszy.

LENA27

alime19
Dodany dnia 07-07-2017 08:29
Awatar

Martwy

Kochani,

I'm back!

Po ponad 2-letniej przerwie Pfftnajwyższy czas się zebrać i dokończyć historię Alexa i Camilli. Spokojnie, poniższy rozdział nie jest ostatnim, ani nawet przedostatnim. Zapewniam, że zanim pojawi się ostateczny napis The End, upłynie jeszcze wiele krwi Angry
Nie wiem, czy po tak długiej mojej nieobecności jeszcze ktoś tu zagląda, niemniej...
zapraszam do lektury i zachęcam do podzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach Wink

Inspiracja muzyczna: Ville Valo - Olet Mun Kaikuluotain do posłuchania tutaj ---> https://www.youtu...JfeC66K534

LIII

Ośnieżone szczyty Alp kontrastowały ze stalowym odcieniem pochmurnego nieba. Po przekroczeniu włosko-szwajcarskiej granicy ciepła toskańska jesień stała się jedynie wspomnieniem, ustępując pola przeszywającym podmuchom mroźnego górskiego wiatru, który momentami niósł ze sobą drobniutkie płatki śniegu. Camilla szczelniej otuliła się swetrem i naciągnęła rękawy na zmarznięte dłonie. Pomimo przenikliwego chłodu zamierzała wykorzystać przerwę w podróży nie tyle na ludzkie potrzeby, co zaczerpnięcie świeżego powietrza i oczyszczenie umysłu. Zanim wymeldowali się z hotelu Luna Baglioni dziewczyna przejrzała poranną prasę w nadziei, że znajdzie informacje dotyczące porwania, które wydarzyło się na jej oczach poprzedniego wieczoru. Niestety nie znalazła najmniejszej wzmianki ani w kronice kryminalnej, ani wśród ogłoszeń o osobach zaginionych. Nie zgadzała się też z najprostszym założeniem Alexa, że chłopak zapewne zadarł z lokalnym światkiem przestępczym, czym ściągnął na siebie brutalną zemstę. Od momentu, kiedy usłyszała w swoim umyśle rozpaczliwe wołanie o pomoc i poczuła wręcz wewnętrzny przymus, by skierować się do źródła tak silnego impulsu mentalnego, nie mogła oprzeć się wrażeniu, że ofiara napaści emanowała nikłą nadprzyrodzoną energią. Zatem albo był to efekt uboczny eksperymentu z eliksirem od Freyi, albo uprowadzenie miało coś wspólnego z wcześniejszymi napadami, o których wspominał Rufus. I właśnie do brata Camilla zamierzała zwrócić się w sprawie zaginionego, ponieważ wydawał się jedyną osobą, którą zainteresowałby los nieznajomego nieszczęśnika. Gdy tylko opuścili z Alexem wyspiarską część Wenecji i przesiedli się z wynajętej taxi acqueo do czekającej na strzeżonym parkingu sportowej czarnej hondy, wysłała aniołowi wiadomość, żeby nie martwił się jej nieobecnością, gdyż wzięła krótki urlop u pana Giuseppe i wyjechała na kilka dni z Viterbo. Zapewniła, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i obiecała, że spotka się z nim zaraz po powrocie. Rufus – świadomy doskonale, że jego siostra opuściła gwarantującą bezpieczeństwo enklawę w towarzystwie potępionego wampira – odesłał w ciągu kilku sekund powściągliwe, a zarazem wymowne: ”Niech Bóg ma Cię w opiece”. Czytając odpowiedź w typowym „rufusowym” stylu, dziewczyna uśmiechnęła się w duchu. Uprzedzenia anioła zwykle traktowała ze sporą dozą rezerwy, ale czy wrogie nastawienie wysłannika Niebios względem Alexa było zupełnie bezpodstawne? W mgnieniu oka pamięć przywołała obraz, który Camilla ujrzała w swoim umyśle, kiedy połączyła się ze świadomością wampira. Nie tylko zobaczyła morderstwo dokonywane przez ukochanego, ale także odebrała falę mrocznych emocji. Samo wspomnienie dzikiej satysfakcji z odebrania komuś życia w sposób tak brutalny wystarczyło, by pusty żołądek blondynki wykonał nieprzyjemne salto.
Po wjechaniu na terytorium Szwajcarii Alex zapowiedział postój na najbliższym parkingu, więc Camilla z niecierpliwością wypatrywała zjazdu z autostrady. Miejscem odpoczynku okazał się mały skwer z krętymi alejkami i drewnianymi ławkami, zlokalizowany przy stacji paliw. Wampir podjechał do kolejki kierowców oczekujących na wolny dystrybutor. Dziewczyna wykorzystała okazję, by rozprostować nogi. Deszczowa aura zapędziła większość podróżnych do przydrożnej restauracji, jednak Camilli jesienny chłód wcale nie przeszkadzał. Rześkie powietrze pomagało ukoić wewnętrzny niepokój i zebrać myśli. Spacerowała wolno, nie zważając na kałuże. Pierwszy raz w życiu miała majestatyczne Alpy dosłownie na wyciągniecie ręki. Natura z dumą prezentowała swoje piękno i potęgę, lecz to nie ona stanowiła prawdziwe zagrożenie.
Większość ludzi wplecionych w monotonię codzienności skrycie marzy o jakimś impulsie albo zrządzeniu losu, które przerwałyby błędne koło i nadałyby ich istnieniu głębszy sens, doprawiając je sporą dozą przygody i szczyptą tajemnicy. Ostatnie tygodnie nauczyły Camillę, że życie przeciętnego śmiertelnika nie mającego bladego pojęcia o nadprzyrodzonym świecie, który wbrew pozorom istnieje w tej samej czasoprzestrzeni ze światem „normalnym”, nie jest wcale takie złe. Przeciwnie – niewiedza może być słodkim błogosławieństwem gwarantującym w miarę bezpieczną egzystencję. Masywne alpejskie szczyty trwające niezmiennie od tysięcy lat otaczały filigranową postać dziewczyny. Wobec niepojętej mocy, która je wypiętrzyła i ukształtowała, kruche ludzkie istnienie jawiło się niczym mikroskopijny pyłek, niczym tchnienie w bezkresie wieczności. Jaki cudem zatem Camilla łudziła się, że uda jej się powstrzymać wiszącą w powietrzu wojnę z Zakonem Odkupienia?
Ojciec Antonio, przywódca Zakonu, powinien ponieść karę. Ta kwestia nie podlegała żadnym wątpliwościom. Nadużył władzy wobec rodziny Traviatto. Wydał rozkaz zabicia Leonardo, ponieważ ten ośmielił się sprzeciwić polityce swojego zwierzchnika. Anioł zrezygnował najpierw ze służby dla Antonio, potem oddał również skrzydła. Niestety, nie dane mu było wieść ludzki żywot. Z Zakonu się nie odchodzi. Zakon nie wybacza. Przekonał się o tym ziemski syn Leonarda, który zapłacił głową, za czyny anielskiego ojca. Jednak Antonio na tym nie poprzestał. Własnoręcznie odebrał życie siostrze Marco, a jemu samemu jawnie groził. Bez znaczenia był fakt, że Olivia współpracowała z Zakonem. Każde wypowiedzenie posłuszeństwa jego przywódcy traktowano jak zdradę, a zdrajców należało likwidować.
Wojna wypowiedziana Zakonowi była wojną krwi. Marco pragnął pomścić śmierć członków rodziny, Alex chciał zemsty za unicestwienie Gratusa – wampira, który podarował mu wieczność. Camiila przyznawała słuszność racji zarówno Marco, jak i Alexowi, ale miała również świadomość rozkładu sił w tym pojedynku. Szanse przeżycia wampira, Upadłej i kilku śmiertelników w starciu z całą potęgą Zakonu zrzeszającego anioły, czarodziejów oraz trzydziestu trzech Rycerzy – wojowników z zaświatów, których przeklęta broń zsyłała każdą istotę w najgłębsze czeluści Piekła – równały się zeru. Czy tylko ona dostrzegała tę dysproporcję? Każda wojna jest okupiona morzem niewinnej krwi, ofiary zawsze ponoszą obie strony. Czy Sylvia po to oddała życie, by Viterbo zamieniło się w plac bitwy? Nigdy nie zapomni ostatnich słów czarodziejki. Tylko miłość ocali Alexa. Teraz dziewczyna zrozumiała ukryte znaczenie tego proroctwa. Jedynie miłość może stawić czoło złu i pokonać je. Musi wierzyć, że jako Stróż ochroni serce i duszę podopiecznego. Tak zostało jej zapisane przy Stworzeniu i zrobi wszystko, by to przeznaczenie wypełnić.
Camilla potrzebowała cudu. Cudu, który przekona Alexa, aby zrezygnował z zaatakowania Zakonu. Cudu, który sprawi, ze Ojciec Antonio zostawi Viterbo i mieszkańców enklawy w spokoju. Cudu, dzięki któremu Freya odnajdzie tajemniczy kryształ Ephriama, uwolni duszę ukochanego Leonarda i tym samym odpokutuje swój Upadek. Wszyscy potrzebowali cudu, aby zaprowadzić pokój między Światłem a Ciemnością. Na szczęście Camilla była reinkarnacją Anioła Stróża, a anioły są specjalistami od cudów.

Riquewihr. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że to maleńkie miasteczko w Alzacji stanowiło cel kilkugodzinnej podróży Alexa i Camilli. Chociaż od samego rana, jeszcze zanim opuścili Wenecję, napięcie między tą dwójką wywołane wcześniejszym ugryzieniem wampira z każdą minutą niepokojąco wzrastało, całą drogę pokonali w grobowej ciszy. Aby ukoić wzburzone emocje, dziewczyna nałożyła słuchawki iPoda i wybrała relaksującą muzykę, jednak każdy, nawet najdelikatniejszy ruch głowy powodował tępy ból po lewej stronie szyi, a ten w połączeniu z dokuczliwym pulsowaniem w skroniach, nie pozwalał zapomnieć o wydarzeniach poprzedniego wieczoru. Niewielką ulgę odczuła dopiero, kiedy znacznie zwolnili i wjechali w wąskie uliczki malowniczego miasta. Już na pierwszy rzut oka Riquewihr miało bogatą historię, sięgającą zapewne średniowiecza, o czym świadczył zachowany mur obronny wraz z bramą warowną. Wybrukowany labirynt wąskich dróg biegł między kolorowymi kamieniczkami wzniesionymi metodą budownictwa ryglowego, co stanowiło istną perłę dawnej architektury. Alex gwałtownie zahamował przy jednopiętrowym domu, stojącym w znacznym odseparowaniu od zwartej zabudowy. Budynek charakteryzował się intensywnie błękitnymi okiennicami rozwartymi między uginającymi się od donic wypełnionych bujnymi ziołami parapetami. Zza niewysokiego ogrodzenia wylewało się morze różnorakiej roślinności, od pnącego bluszczu i winorośli, po nieśmiało przeciskające się przez drewniane sztachety płotu polne kwiaty. Widok dość niecodzienny, przynajmniej pod koniec października. Uwagę Camilli natychmiast przykuł wypłowiały mosiężny szyld, zawieszony przy bramce wejściowej.
- Divination… charme… rite et formule magique – z trudem odczytała fragment zniszczonego napisu.
- Wróżby, zdejmowanie i rzucanie uroków, magiczne rytuały i zaklęcia – rozszyfrował Alex z nienagannym francuskim akcentem.
- Poważnie? – dziewczyna zaczynała wątpić w przytomność swojego umysłu.
- Niestety… pełen pakiet usług hokus-pokus pod jednym dachem niemal zawsze oznacza Armagedon. Powinni tego zakazać nawet w świecie ludzi – kierowca nie kryjąc niezadowolenia, wysiadł i obszedł pojazd, żeby otworzyć drzwi towarzyszce.
- Co to za miejsce? – Camilla rozejrzała się z zaciekawieniem dookoła. Świadomie nie przyjęła szarmancko wyciągniętej pomocnej dłoni wampira.
- Dowiesz się w swoim czasie.
- No tak, dzień bez tajemnic dniem straconym – odruchowo poprawiła apaszkę zasłaniającą ugryzienie na szyi. Dla pewności, że rana jest dobrze ukryta, zebrała rozpuszczone włosy i przerzuciła je przez lewe ramię.
- Wchodź śmiało, ja wezmę nasze rzeczy – bez żadnych wyjaśnień zabrał się za wyciąganie bagaży.
Delikatnie popchnięta metalowa furtka pisnęła niczym płochliwe zwierzątko i posłusznie ustąpiła. Ledwie Camilla przekroczyła próg posesji, została uwięziona w żelaznym uścisku muskularnych ramion.
- Witaj, malutka! Nareszcie jesteście! – rozbrzmiał znajomy głos.
- Kaspar!? – z radością przytuliła dawno niewidzianego przyjaciela – To naprawdę ty!
- Alex nie powiedział ci, że tu będę?
- Cóż… - zerknęła przez ramię na zbliżającego się bruneta – ostatnio niewiele mi mówi.
- No wiesz, image tajemniczego i mrocznego nieśmiertelnego zobowiązuje – skwitował lekko Kaspar i uścisnął rękę kumpla. – Co tak długo?
- Były pewne komplikacje. Jak widzisz, nie jestem sam.
- Widzę, widzę – wilkołak nie wypuszczał dziewczyny z uścisku – Nie mógłbym nie zauważyć twojej piękniejszej i sympatyczniejszej połowy. Nie uszło też mej uwadze, że tym razem podróżujesz jako pasażer a nie bagaż.
- Niestety – mruknął wampir – Dobra, dość tych sentymentów, wchodźcie do środka – poinstruował towarzyszy.
- Chwileczkę! Czy zasady dobrego wychowania nie mówią, że zapraszanie gości należy do gospodarza domu – w progu stanęła kobieta średniego wzrostu o jasnych włosach sięgających liii brody, postrzępionych niczym u psotnego chochlika. Błękitne oczy wpatrywały się chłodno w dwójkę nowych przybyszów, a usiana drobnymi piegami twarz nie zdradzała żadnych emocji.
- A zatem niech formalnościom stanie się zadość. Bądź pozdrowiona, Ariano! Me serce raduje się, że łaskawy los znów przywiódł mnie w twe progi – Alex ukłonił się według dworskiej etykiety.
- Szczerze wątpię w te słowa, ale miejmy to już za sobą - posłała mężczyźnie kpiący uśmiech.
- Ariano, poznaj Camillę – Kaspar przerwał niezręczną ciszę – Camillo, Ariana jest strażniczką Riquewihr, enklawy na terenie Francji.
- Strażniczka? Jak pan Giuseppe w Viterbo? – wyciągnęła dłoń na powitanie – Miło cię poznać.
- Widzę, że zostałaś wtajemniczona. Dobrze, bo wiele nam to ułatwi. – kobieta odwzajemniła powitalny gest i aż uniosła brwi ze zdumienia – Ty… Twoja aura! – wyszeptała drżącym głosem, a z wcześniej zarumienionych policzków w ułamku sekundy odpłynęła krew, upodabniając okrągłą twarz do przestraszonej maski. - Niemożliwe… Nigdy czegoś takiego nie spotkałam.
- Błagam, darujmy sobie to całe szarlataństwo! Po kilkuset kilometrach za kierownicą jestem zmęczony i spragniony.
Ariana nie zwracała najmniejszej uwagi na szyderstwa wampira. Przeciwnie, jeszcze bardziej wzmocniła uścisk, by nawiązać duchowe połączenie z nowo poznaną dziewczyną.
- Kim jesteś?
Camillę przeszedł dziwny dreszcz. Odniosła wrażenie, że coś muska jej wewnętrzną barierę, usiłując wejrzeć nie tyle w głąb umysłu, co duszy. Czy strażnikom wolno robić takie rzeczy? Bynajmniej nigdy nie odczuła takiej ingerencji ze strony pana Giuseppe. Wzdrygnęła się odruchowo.
- Ja… - zawahała się z odpowiedzią. Przez myśl przemknęło jej ostrzeżenie z dzieciństwa, by nie ufać nieznajomym.
- Człowiekiem. Moim człowiekiem – zaintonował złowrogo Alex i mocnym szarpnięciem rozdzielił obie kobiety – Koniec przedstawienia.
- Uważaj wampirze, nie zapominaj, po co tu przybyłeś – syknęła odepchnięta strażniczka.
- Przeklęte wiedźmy – prychnął zniesmaczony.
- Przepraszam – uśmiechnęła się lekko zawstydzona blondynka – Nie szukamy wrogów, tych mamy aż nadto.
- W porządku. Zdaje się, że nieuprzejmość to cecha gatunkowa większości krwiopijców.
- Tylko tych głodnych i wkurzonych – sprostował brunet.
- Wejdźcie, musimy sporo omówić – Ariana odpuściła dalsze utarczki słowne i ostatecznie zaprosiła wszystkich do środka.
- Przyjechaliście w samą porę, zaraz będzie obiad – oznajmił Kaspar, po czym bez najmniejszego skrępowania pomaszerował prosto do przestronnego salonu, gdzie czekał już nakryty stół.
Dom okazał się znacznie większy, niż można by przypuszczać, oglądając jedynie zewnętrzną fasadę. Wnętrze wykończone zostało czystym drewnem, które nadawało swoisty klimat. Pozorny nadmiar mebli i bibelotów układał się w harmonijną i przytulną całość. I ten zapach. W powietrzu tańczyły aromaty ziół, kwiatów i orientalnych przypraw. Istna magia.
- Przygotowałam wam narożny pokój na poddaszu, możecie zanieść tam swoje rzeczy – zaproponowała gospodyni gościom.
- Zajmę się tym – Alex chwycił torby i udał się we wskazanym kierunku.
- Na pewno dobrze się czujesz? – ciepły ton Ariany wyrażał autentyczną troskę - Nie zrozum mnie źle, ale nie wyglądasz najlepiej.
- To była długa podróż. Potrzebuję… skorzystać z łazienki.
- Naturalnie. Proszę, to tamte drzwi pod schodami. I jeszcze jedno… przepraszam, że byłam taka nachalna. Zazwyczaj nie przekraczam osobistych granic, ale w twoim przypadku… zaskoczyłaś mnie.
- Ty mnie również – dziewczyna z trudem odwzajemniła serdeczny uśmiech – Wybacz, pójdę się odświeżyć.
Camilla umyła ręce i opłukała twarz chłodną wodą, licząc, że zmyje i zmęczenie, i upiorną bladość. Ostrożnie odwinęła apaszkę i z ulgą stwierdziła, że ślad po ugryzieniu Alexa odrobinę się zmniejszył. Delikatnie przemyła ranę i ponownie ukryła ją pod szalem. Na koniec przeczesała zwilżonymi palcami włosy, nadając fryzurze odpowiedni kształt.
Kiedy wróciła do salonu, wszyscy siedzieli już przy stole.
- Zapraszamy, pewnie umierasz z głodu. Nałóż sobie, na co masz tylko ochotę – zachęcała Ariana – Wszystko jest domowej roboty, według starych receptur przekazywanych w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie, a produkty pochodzą z naturalnych upraw od lokalnych rolników. Bon appétit!
Alex szarmancko odsunął krzesło po swojej prawej stronie, lecz Camilla wybrała przeciwne miejsce, obok Kaspara.
- Malutka, koniecznie spróbuj ragoût z jagnięciny – sięgnął po aromatyczny gulasz sowicie przyprawiony świeżym rozmarynem – Ariano, jesteś mistrzynią kuchni – przyznał szczerze.
- Miło mieć takich gości.
- Nietrudno zadowolić żołądek wilkołaka – wtrącił ironicznie brunet, sięgając po butelkę białego wina sygnowaną etykietą z nazwą Riquewihr wydrukowaną gotycką czcionką.
- W przeciwieństwie do wampira, który woli wysysać życie ze słabszych, żeby zaspokoić kapryśne żądze – skwitowała ostro strażniczka – Twój człowiek ledwie trzyma się na nogach i idę o zakład, że twoja w tym zasługa. Czyż nie mam racji, moja droga?
Cała trójka utkwiła wzrok w zażenowanej dziewczynie, czekając na potwierdzenie lub zaprzeczenie rzuconego oskarżenia. Tego tylko brakowało, żeby jej osobiste relacje z Alexem zastąpiły danie główne.
- Czy wydaje mi się, czy mój niezawodny wilczy nos wyczuwa wczorajsze pieczone udka? – Kaspar z typowym sobie urokiem rozładował nieprzyjemne napięcie i odwrócił uwagę od niewygodnego tematu.
- Niesamowite! – nawet na Arianie tak wyczulone zmysły zrobiły wrażenie – Została tylko jedna porcja i to szczelnie zamknięta, ale w nagrodę odgrzeję ci ją.
- Jesteś kochana.
- Dziękuję – szepnęła Camilla bezgłośnie do przyjaciela.

Po obfitym, nieprzyzwoicie przepysznym posiłku Ariana nalegała na odpoczynek na świeżym powietrzu i degustację lokalnego wina, jednak panowie z miejsca zaczęli się szykować do wyjścia.
- Już się zbieracie? Nie za wcześnie? A może chcecie wymigać się od zmywania? – po raz pierwszy tego popołudnia pozwoliła sobie na żartobliwy ton.
- Jak zauważyłaś, przyjechaliśmy tu w konkretnym celu. Czas załatwić, co jest do załatwienia, a potem … zobaczymy – zarządził enigmatycznie Alex, po czym stanowczym gestem ujął Camillę po ramię i poprowadził ją w stronę dwuskrzydłowych, oszklonych drzwi będących wejściem na tyły ogrodu.
- Czego ode mnie chcesz? Nadeszła pora karmienia? – zirytowana wyszarpnęła rękę z bolesnego uścisku.
- O to się nie martw, zjem na mieście.
- W takim razie nie jestem ci do niczego potrzebna – zamierzała wyminąć wampira i pomóc gospodyni w uprzątnięciu stołu, ale ponownie znalazła się w pułapce.
- Musimy porozmawiać – zniżył głos do szeptu – Uważaj na Arianę, nie ufaj jej.
- Niby dlaczego?
- Bo to czarownica, a one zawsze są fałszywe.
- Powiedział cnotliwy wampir – zripostowała, śmiało mierząc się z lodowatym spojrzeniem szarych tęczówek.
- Posłuchaj, Camillo – w głosie Alexa zabrzmiała nuta rezygnacji – Nie chcę się kłócić.
- A to ci nowość!
- Proszę, posłuchaj mnie chociaż ten jeden raz. Jesteśmy po tej samej stronie.
- Skoro tak, po co te wszystkie sekrety?! Co planujesz? Dlaczego nie powiedziałeś, że jedziemy do Wenecji, a potem tutaj?
- Żeby Cię chronić! – podniósł głos, ale strażniczka i wilkołak kurtuazyjnie nie zwracali uwagi na ich utarczki, a nawet przeszli do kuchni, by dać im więcej prywatności.
- Chronić?! Przed kim? Przed Kasparem?
- Nie bądź śmieszna.
- W takim razie, co mi zagraża? Zakon? A może sam Ojciec Antonio, który w równym stopniu zaślepiony zemstą, co wampir, którego tak bardzo nienawidzi. – nie ustępowała.
- Uważaj, aniele – warknął ostrzegawczo.
- To ty uważaj, bo póki co, to ty stanowisz dla mnie zagrożenie i to twoje kły zostawiły ślad na mojej szyi! – nie powstrzymała wzbierającej się od rana fali gniewu.
- Dość! – brutalnie chwycił blondynkę za ramiona – Dokończymy tę rozmowę w domu. Teraz muszę załatwić pewną sprawę z Kasparem. A ty… uspokój się. – chłodną dłonią uniósł podbródek blondynki, siłą zmuszając, by na niego patrzyła - Twoja aura iskrzy jak neon w Las Vegas, a nie jesteśmy w Viterbo. Jeśli masz choć odrobinę instynktu samozachowawczego, posłuchasz mnie i będziesz uważać w towarzystwie Ariany. Panuj nad swoją anielskością i nie pozwól jej się dotknąć – oznajmił wypranym z emocji tonem.
- Ale…
- Nie Camillo, nie ma żadnego „ale”. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem pojutrze opuścimy Riquewihr, wrócimy do domu i dokończymy tę rozmowę bez świadków. Zgoda?
- A mam inne wyjście? – dziewczyna wzięła kilka głębszych oddechów i otarła rękawem mokre od łez policzki.
- Kaspar, możemy już jechać – zawołał przyjaciela, który w mgnieniu oka narzucił skórzaną motocyklową kurtkę.
- Wrócimy najszybciej jak się da, żebyście za bardzo za nami nie tęskniły – dobry humor nie opuszczał wilkołaka – Nie martw się, malutka, będę miał na niego oko – wskazał na zdenerwowanego Alexa, który ze zniecierpliwienia podrzucał kluczyki do auta.
- Nie wątpię, ale miej też na oku swoje serce – dziewczyna uściskała Kaspara na pożegnanie. Zaskoczony wzrok wampira był dowodem na to, że wychwycił zawoalowaną aluzję do morderstwa w Wenecji. Teraz zapewne będzie zachodził w głowę, skąd ona o tym wie. Veritas in sanguinis est. Prawda jest we krwi i zwłaszcza wampir nie powinien o tym zapominać.
Odgłosy odjeżdżającego spod domu samochodu i donośnego warkotu motocykla wyrwały Camillę z zamyślenia. Przysiadła na miękkiej sofie i przytuliła miękką poduchę ozdobioną kolorowymi frędzlami.
- Wiesz, dokąd pojechali?
- Mhm, załatwić jakieś tam męskie sprawy – czarownica wzruszyła obojętnie ramionami.
- Niech zgadnę, Alex wyrwie ci serce albo wyssie całą krew, albo jedno i drugie, jeżeli piśniesz chociaż słowo.
- Chyba w marzeniach – prychnęła zdegustowana.
- Nie boisz się go?
- Co za pytanie. Nie boje się ani Alexa, ani żadnego innego wampira – zapewniła stanowczo Ariana – Znam mnóstwo sposobów, żeby uprzykrzyć nieumarłym ich wieczną egzystencję i nasz wojowniczy Alex doskonale o tym wie. Poza tym znajdujemy się na terenie enklawy i wszyscy podlegamy określonym prawom. A ty, Camillo, boisz się?
Dziewczyna z zakłopotaniem odwróciła wzrok i utkwiła spojrzenie w zdjęciach ozdabiających ścianę kominkową. Fotografie pochodziły z różnych czasów, miejsc i przedstawiały różne osoby. Tylko na kilku Ariana była rozpoznawalna, uśmiechała się w towarzystwie przyjaciółek, krewnych, a może innych czarownic. Camilli wiele leżało na sercu i chętnie odbyłaby szczerą rozmowę, zwłaszcza z kimś, przed kim nie musiałaby udawać, że jej ukochany jest zwykłym chłopakiem. Zastanawiała się, ile może strażniczce wyjawić. Gdyby nie ostrzeżenia, by jej nie ufać… Czy obawiała się Alexa? Przemiana naznaczyła jego serce piętnem ciemności, spojrzenie grafitowych tęczówek czasami zamieniało się w spojrzenie krwiożerczej bestii. Od niemal tysiąca lat w duszy tego młodego mężczyzny toczył się zacięty pojedynek rycerza z demonem. I jedyne czego się Camilla w związku z Alexem obawiała, to tryumfu mrocznego demona. Ale dopóki będzie ona Stróżem rycerza, nie pozwoli mu polec.
- Camillo? – Ariana delikatnie potrząsnęła ramieniem zamyślonej dziewczyny – Nie zrozum mnie źle, nie chcę się narzucać…
- Zastanawiałam się nad twoim pytaniem – wyznała szczerze – Boję się wielu rzeczy… Są też osoby, które budzą we mnie paniczny lęk – ujrzała w myślach twarz o Ojca Antonio – Ale jeśli chodzi o Alexa… powierzyłabym mu nie tylko własne życie, ale także serce i duszę.
- Czyli to ugryzienie…? – wskazała na zawiązaną z fantazją apaszkę.
- Przypadek.
- Cieszy mnie taka odpowiedź – kobieta uśmiechnęła się przyjaźnie, a na piegowatej twarzy zajaśniała ulga – Niemniej, gdybyś zmieniła zdanie i potrzebowała pomocy, pamiętaj, że istnieje wiele technik obronnych i chętnie cię ich nauczę.
- Dziękuję, kto wie, może kiedyś skorzystam z twojej propozycji – Camilla rozważała zaproponowanie strażniczce roli nauczycielki magii dla Franceski. Rady doświadczonej czarownicy z pewnością pomogłyby opanować przyjaciółce dar mocy. Pozostawała jeszcze inna sprawa, która nurtowała dziewczynę, od momentu, gdy przekroczyła próg tego domu – Mogłabym cię zapytać o coś osobistego? – zaczęła niepewnie.
- Jasne.
- Odniosłam wrażenie, że ty i Alex nie przepadacie za sobą.
- Rzeczywiście, nie da się tego ukryć.
- Więc, jeżeli nie jest to tajemnicą…
- A co powiedział ci o mnie pan wampir?
- Nic. Nie wiedziałam nawet, dokąd jedziemy, ani u kogo się zatrzymamy. Dlatego zaskoczył mnie ten dystans miedzy wami.
- Nie będę owijać w bawełnę, gdyby Alex nie potrzebował pomocy mojej i moich sióstr w mocy, jego noga nie stanęłaby ani w moim domu, ani w Riquewihr.
W oczekiwaniu na opowieść czarownicy, Camilla wygodniej usadowiła się na sofie i skupiła całą uwagę na rozmówczyni.
- Nie wiem, ile powinnam Ci powiedzieć – westchnęła, szukając odpowiednich słów – To dość zagmatwana historia, w której uczucia przeplatane są bólem i śmiercią.
- Czy ty i Alex ? No wiesz…
- Co?! Oczywiście, że nie! – zaprzeczyła zmieszana sugestią romansu z wampirem – W ogóle nie chodzi o mnie. Riquewihr zyskało status enklawy wiele wieków temu. Od niemal pięciuset lat jego strażniczkami są kobiety z mojej rodziny. Niestety, moja prapraprapra…babka okazała się niegodna tego zaszczytu. Przyczyniła się do złamania przymierza ludźmi a istotami mroku, zdradziła swój ród i enklawę. Obie strony poniosły ofiary, a krew na rękach mojej poprzedniczki naznaczyła piętnem kolejne pokolenia, także i mnie. Osobiście jestem zdecydowaną przeciwniczką konfliktów. Uważam, że każda istota ma prawo do życia w pokoju i nikt nie powinien nikomu tego prawa odbierać. Dlatego, kiedy przyjechaliście, kiedy poczułam twoją aurę i zobaczyłam owiniętą szyję, aż się we mnie zagotowało.
- Myślałaś, że…
- Byłam pewna – kontynuowała rozemocjonowana kobieta – To byłoby takie… w jego stylu. Znalezienie śmiertelnika z taką aurą jest niemal niemożliwe, dlaczego nie miałby wykorzystać tak cennej krwi, z tak potężnym ładunkiem energetycznym.
- Nie przesadzaj, Ariano. Zapewniam, że nie mam w sobie nic magicznego – przerwała jej lekko speszona Camilla.
- Nonsens. Magia, to… taka iskra, którą każda istota w sobie nosi. Nie jest ani dobra, ani zła, wszystko zależy w jakiej intencji zostanie użyta. I to ta niepozorna iskra, odpowiednio podsycona, potrafi przeobrazić się w płonącą pochodnię. Uwierz mi, Camillo, zwykle bez większych problemów potrafię każdego przejrzeć. Taką aurę jak twoja widzę po raz pierwszy i daleko jej do ludzkiej aury. Próbujesz ją maskować, ale cóż… raczej nie masz w tym doświadczenia. W dodatku Alex strzeże cię jak oka w głowie. I skoro nie rzucił na ciebie uroku, kto wie, może faktycznie chodzi o … miłość. Także… jesteś dla mnie zagadką i mam skrytą nadzieję, że pewnego dnia poznam jej rozwiązanie.
- Nie wiem, co powiedzieć.
- Nie mów nic. Nie musisz się mnie obawiać. Obiecałam Alexowi pomoc i chociaż w głębi serca nie popieram walki z Zakonem, jest to jedyny sposób przy przywrócić honor mojej rodzinie i nie tylko zadość uczynić Alexowi, ale również spłacić dług wobec niego.
- Jaki dług? Chodziło o twoją praprapra…babkę, nie jesteś mu nic winna.
- Owszem, jestem. Alex miał pełne prawo zabić ówczesną strażniczkę za zdradę, ale darował jej życie. Gdyby nie okazał tej łaski, nie miałaby potomków. Zawdzięczam mu życie. – to wyznanie rzucało zupełnie inne światło na motywy czarownicy. Niemniej usłyszana przed chwilą opowieść niewiele dziewczynie wyjaśniła.
- Wybacz, Ariano, ale obawiam się, że coś mi umknęło. Co zrobiła twoja babcia, że wywołała aż taki gniew Alexa?
- Na to pytanie, moja droga, powinien odpowiedzieć twój wampir. To już jego historia, ale jeżeli chcesz, opowiem ci inną. Masz ochotę na spacer?
- Z przyjemnością – zaciekawiona Camilla szybko narzuciła sweter i wyszła za strażniczką na chłodne wieczorne powietrze.

Czarna honda z piskiem opon skręciła w zjazd na leśną drogę i zaparkowała tuż za ścigaczem Suzuki. Kierowca wysiadł i podążył w głąb lasu, kierując się zapachem wilka. Okrągła tarcza księżyca otaczała jasną poświatą niewielką polanę porośniętą kępami paprociami. Za dwie doby pełnia. Tego oku przypada akurat w obchody Samhain. Wielowiekowy żywot nauczył wampira, że pełnia w połączeniu z równonocą może oznaczać kłopoty, zwłaszcza, że istoty nadprzyrodzone są wyjątkowo wyczulone na mistyczne procesy przyrody. Bezszelestnie podszedł do stojącego w blasku miesiąca wilkołaka w ludzkiej postaci. Tylko osobniki czystej krwi panowały nad przemianą.
Kaspar spojrzał nienawistnie na wampira i bez ostrzeżenia wymierzył mu prawy sierpowy. Trzask łamanej kości spłoszył siedzącą na pobliskim drzewie sowę.
- Odbiło ci?! – Alex otarł wyciekającą z nosa ciemną, gęstą krew – Za co?
- Za bycie dupkiem! – warknął napastnik.
- A konkretnie? – sprawnie nastawił nos.
- Za Camillę!
- Daj spokój, to tylko jedno ugryzienie.
- Nie mówię o jej szyi, ale o tym, jak ją traktujesz.
- Niby jak?
- Nie tak, jak rycerz powinien traktować swoją damę. Ten smutek w jej spojrzeniu, powinienem wbić ci za to kołek w…
- Wystarczy! – burknął Alex – To nie twoja sprawa!
- Owszem, nie moja. Tak samo jak angażowanie się w wojnę, która mnie nie dotyczy. Dalej chcesz się licytować?
- No tak, przecież zawsze to wampir musi być „tym złym”? Tak, mam kły i gryzę, nie wypieram się, ale… Camilla też święta nie jest!
- Przy tobie nikt by nie był! Stary, posłuchaj. To Camilla, twoja Camilla! Ta Camilla, którą szukałeś przez wieki. Nareszcie los dał wam szansę, odnalazłeś ją, a ona nie dość, że jakimś cudem znosi ciebie w wersji a là Dracula, to jeszcze cię kocha. Nie bądź idiotą i nie zmarnuj tego.
Zrezygnowany Alex przysiadł na pniu powalonego drzewa.
- Pewnie masz rację, ale…
- Żadne „ale”. Mam rację i kropka. Co się z wami dzieje?
- To wszystko przez Zakon.
- Chcesz powiedzieć, że Antonio jest przyczyną kryzysu w waszym związku?
- Wiesz, co zamierzam. Nie mogę pozwolić, by po tym, co spotkało Gratusa, Sylvię i rodzinę Marco, Antonio spał spokojnie. Najwyższy czas, by zapłacił za zbrodnie.
- Nawet za cenę bezpieczeństwa naszych rodzin?
- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeżeli połączymy siły, zlikwidujemy go zanim dojdzie do otwartego konfliktu. Nie zginie nikt po naszej stronie – przekonywał brunet.
- Braliśmy udział w niejednej wojnie, nigdy wszystko nie idzie zgodnie z planem – zauważył rozsądnie Kaspar – Co na to Camilla?
- A jak ci się wydaje? W swojej naiwności wierzy, że w Viterbo będziemy po wsze czasy bezpieczni, a Antonio dozna amnezji i zapomni o naszym istnieniu.
- Przecież pakt miedzy Zakonem a Radą obowiązuje, nie widzę powodu, by w enklawie coś wam groziło.
- Mamy być zatem więźniami i ciągle oglądać się przez ramię?
- Przejrzałem materiały, które mi przesłałeś. Taki atak ma szansę powodzenia tylko wtedy, gdybyśmy poznali plany podziemi Zakonu, rozmieszczenie korytarzy, przejść i systemów zabezpieczeń. Jak zamierzasz je zdobyć?
- Mraco i Freya nad tym pracują. Z tego, co wiem, idzie im całkiem nieźle. Zdołali dotrzeć do kogoś, kto takie informacje posiada – wampir uśmiechnął się tajemniczo.
- I niby jak nakłonią tego kogoś do współpracy?
- Dyplomacją.
- Już to widzę – ton Kaspara zdradzał jego sceptyczne nastawienie – Skontaktowałem się z przywódcami watah w Europie. Nie wszyscy podzielają twój entuzjazm. W razie gdyby doszło do otwartej wojny, większość stanie u naszego boku, ale na dzisiejsze spotkanie przybędzie tylko mój kuzyn z Normandii.
- Dobre i to. A według ciebie, jakie mamy szanse?
- To zależy od taktyki i liczebności tej naszej … krucjaty.
Grymas bólu przemknął po twarzy Alexa na dźwięk tego określenia. Wiele jego ludzkich wspomnień wyblakło, jednak nawet dziesięć wieków to za mało, by zapomnieć o okolicznościach, w których przyjął dar czy też przekleństwo nieśmiertelności. Gdyby nie oczekiwania ojca – pana majątku St. Neots, by pierworodny i jedyny potomek wziął udział w wyprawie krzyżowej, i wrócił z niej nie tylko żywy, ale i zwycięski, najprawdopodobniej Alexander de Clare zasiliłby szeregi walecznych lecz śmiertelnych rycerzy tamtych czasów, których los rozpłyną się bez śladu w nurtach burzliwej historii. Tak, ziemski ojciec Alexa, Richard de Clare, był tym, zainicjował potępioną tułaczkę syna. Umiejętnie odepchnął bolesne obrazy przeszłości i wrócił do słów przyjaciela.
- Za innych ręczyć nie mogę, ale ja w to wchodzę – mężczyźni uścisnęli dobie ręce – Chociaż proponowałbym dopracować szczegóły naszych działań po ewentualnej likwidacji Antonia.
- Da się zrobić.
- Nie ciesz się zawczasu – pohamował entuzjazm wampira – Becky prosiła, bym ci przekazał, że jeżeli zauważy jakikolwiek ubytek w moim futrze, problem Antonia będzie dla ciebie niczym w porównaniu z jej furią.
- No tak, subtelna Becky…
- Uważaj, Alex – Kaspar spojrzał wymownie na przyjaciela – Obaj mamy wiele do stracenia. Porozmawiaj z Camillą, jest twoim Stróżem, to także jej walka.
- Ona nie rozumie...
- Więc jej powiedz.
- Co?
- Powiedz jej wszystko. Prawdę i tylko prawdę. – usiadł obok wampira - Powiedz jej o Riquewihr, o Gratusie i o Elisavecie. Otwórz się przed nią w końcu. Wtedy zrozumie.
- A jeśli nie? Jeśli mnie znienawidzi?
- Nie znam się na aniołach, ale jeżeli oddała dla ciebie skrzydła, jeżeli z każdym wcieleniem jej dusza tęskni za tobą, jeżeli poszła po Ciebie do Zakonu i stawiła czoło Antonio, to nie ma takiej siły, by się od ciebie odwróciła. Daj szansę sobie i wam.
Alex zamierzał rzucić jakiś mocny kontrargument, ale nic nie przychodziło mu do głowy. Odnalezienie Camilli w tym wcieleniu było błogosławieństwem, na które z pewnością nie zasługiwał. Po raz pierwszy od wielu stuleci bał się, że przeklęta bestia, która się w nim czai, przejmie pełną kontrolę. Rycerz polegnie, a ciemność wchłonie ostatnie, ukryte na dnie nie bijącego serca, iskry człowieczeństwa, tlące się jedynie dla Anioła Stróża.
Edytowane przez alime19 dnia 07-07-2017 08:53
Zagubiona tożsamość

velvet
Dodany dnia 08-07-2017 14:48
Awatar

Martwy

No nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy ja śnię i Alex zesłał mi sen o nowym rozdziale, a Kaspar trącił w rękę ogonem, żebym kliknęła w zagubioną tożsamość?
nieeeeeeeeeee........... nie tym razem... miałam informacje z pierwszej ręki............... no w końcu kiedyą TRZEBA, nie?

No to się dzieje............
Oj Alexiu mój słodki - ten atak na Ao i Zakon to iście posrany pomysł -----> przepraszam za słownictwo i tak użyłam wersji ultra light, bo inaczej się nie dało
Kaspar ma rację...... wojna to przegrana i nie myśl sobie, że straty będą po stronie Zakonu i Antonia
NIEEEEEEEEEEEEE!!!
Zabraniam, po prostu zabraniam
Pomyśl o rodzinie Kaspara, jego kuzynach i innych wilkołakach
Pomyśl o Nathanie, wszystkich innych Marco, Freyi, itp
Nie wliczając przypadkowych niewinnych ludziach - wiem, oonie cię nie obchodzą, ale mnie tak!!!!!!!

Mam inny pomysł.
Zamknąć w odgradzanej celi Antonio i Alexa i niech się dogadają.
To będzie trudne, ale nie niemożliwe.
Zaręczam jako "terapeutka" znająca obie sprawy i oba stanowiska.

CZy ja już mówiłąm, że UWIELBIAM Kaspara?
Za tą jego niekończącą się radość, rozsądny charakter, wilczy węch, długie pióra, skórzaną kurtkę i za to że jest głosem rozsądku Alexa? A jak trzeba to i przełożyć potrafi.
No i oczywiście za nieposkromiony wilczy apetyrt. Haha
I ze potrafi Alexa postawić do pionu - tym razem za Camillę i ślepe parcie do wojny z Zakonem....

P.S.
Emilciu, powiedz Kasparowi, że chętnie ugotuję mu obiad. Niestety wegetariański, ale za to z dużą ilością gorrrrrąąccccego sera i innych pyszności. A potem DESER.
Czekam na odpowiedź.

Oczywiście Alex potem pozmywaxD

No i zapomniałąbym wspomnieć onowych postaciach

Ariana czarownica.... hmmmm
Ciekawe, ciekawe
Za jedną rzecz już ją lubię
Otóż jasnowłosa czarownca przedstawiła przepis na kuchnię idealną - rodzinne przepisy, lokalne produkty i wszystko gotwane wg starych procedur , czyli prawdziwe SLOW FOOD -----> no skoro Kaspar nie mógł się opanowaćsmile to dla mnie to najlepsza rekomendacja
Edytowane przez velvet dnia 08-07-2017 14:59
all by me

alime19
Dodany dnia 09-07-2017 08:55
Awatar

Martwy

Gosiu, wiedziałaś, że wilkołaki mogą lewitować? Nie? Ja też nie, ale po Twoim komentarzu Kaspar dosłownie unosi się metr nad ziemią z radości.

CZy ja już mówiłąm, że UWIELBIAM Kaspara?
Za tą jego niekończącą się radość, rozsądny charakter, wilczy węch, długie pióra, skórzaną kurtkę i za to że jest głosem rozsądku Alexa? A jak trzeba to i przełożyć potrafi.
No i oczywiście za nieposkromiony wilczy apetyrt. Haha

No i niemożliwe stało się możliwe... w końcu najwięcej pochlebstw zebrał nie Alex, tylko ktoś inny Grin
A co do propozycji obiadu... Kaspar merda ogonem i ślinka już mu kapie... nie ma zastrzeżeń do dań wege, tylko oby porcja była XXXL i solidnie doprawiona xD

Kaspar ma rację...... wojna to przegrana i nie myśl sobie, że straty będą po stronie Zakonu i Antonia

Po tych słowach moje życie nie będzie lekkie. Alex chyba się obraził, bo nikt go nie popiera, i rzuca komentarze w stylu:
"Marni śmiertelnicy nic nie rozumieją..." itp, itd. Angry

Mam inny pomysł.
Zamknąć w odgradzanej celi Antonio i Alexa i niech się dogadają.

I like it! jezorek Panowie na pewno spotkają się twarzą w twarz, ale póki co, nie widzę nawet cienia szansy na zażegnanie konfliktu. Żaden z nich nie ustąpi, bo obaj to uparciuchy i to właśnie ich łączy. A właściwie... łączy ich jeszcze coś, ale o tym w kolejnych rozdziałach. Angry Tak, jestem okrutna, zła i podła ... Nie będzie pojednania, za to pojedynek gwarantowany. xDAngry

A co do Ariany... w następnym rozdziale będzie o niej więcej.

Także Gosiu, dziękuję za komentarz.love Wkrótce wrzucę kolejny rozdział, co prawda jeszcze go nie zaczęłam, ale liczę że do urlopu uda mi się uda, a urlop za 2 tygodnie smile
Edytowane przez alime19 dnia 09-07-2017 08:57
Zagubiona tożsamość

emka1996
Dodany dnia 17-08-2017 20:38
Awatar

Ugryziony

Data rejestracji: 29.02.12

Liczba ofiar: 94

przyznam się szczerze że musiałam sobie przypomnieć ostatnie rozdziały! ale szczerze się stęskniłam smile
Everything endseria Even the immortalseria.

LENA27
Dodany dnia 26-08-2017 23:55
Człowiek

Data rejestracji: 14.05.17

Liczba ofiar: 2

Droga Emilio przyznam,że rozdział pochłonęłam tak szybko,że nie zauważyłam kiedy się skończył był mega wciągający.Czekam na ciąg dalszy pozdrawiam love_you:P
LENA27

Przeskocz do forum:
CMS: PHP Fusion v.7 (Easy) | Licencja: GNU Affero GPL | Online: | Reklama: Kontakt39,207,747 Unikalnych wizyt